7 dôvodov pre stoličkový výťah

Pohyb po schodoch sa môže stať nie len pre seniorov náročným kvôli obmedzenej pohyblivosti, oslabeným svalom, alebo nedostatku stability. Výsledkom sú ťažkosti spojené s prekonávaním schodov a snaha sa ich používaniu vyhnúť najviac ako je to možné. Keď sa schody stanú každodennou výzvou začnú ľudia zvažovať sťahovanie do obydlia bez schodov, prípadne do domova pre seniorov. Obidve tieto...

Pohyb po schodoch sa môže stať nie len pre seniorov náročným kvôli obmedzenej pohyblivosti, oslabeným svalom, alebo nedostatku stability. Výsledkom sú ťažkosti spojené s prekonávaním schodov a snaha sa ich používaniu vyhnúť najviac ako je to možné. Keď sa schody stanú každodennou výzvou začnú ľudia zvažovať sťahovanie do obydlia bez schodov, prípadne do domova pre seniorov. Obidve tieto možnosti môžu byť finančne náročné. Stoličkový výťah je riešenie cenovo výhodné a prináša mnoho ďalších benefitov.


stoličkový výťah

Stoličkový výťah – záruka bezpečnosti

Najzrejmejšou výhodou, ktorú stoličkový výťah prináša je bezpečnejšie prekonávanie schodov. Presun z poschodia na poschodie prostredníctvom motorizovanej sedačky značne znižuje riziko úrazu. Schody sú totiž miestom s veľmi vysokou pravdepodobnosťou nebezpečných pádov. Zaváhanie pri kráčaní po schodoch môže mať za následok úrazy kĺbov, zlomeniny končatín a množstvo iných vážnych poranení.

Mnoho seniorov využíva schody aj na udržanie kondície. Napriek nesporným zdravotným výhodám môže takáto aktivita zvyšovať riziko pádu najmä pre ľudí s obmedzenou hybnosťou a oslabeným svalstvom. Výťah na schodoch samozrejme neznamená prekážku v cvičení. Stačí len presunúť aktivitu na iné miesto, alebo vyskúšať iné cviky. Návod nájdete napríklad v tomto článku.

Jednoduchosť používania

Ovládanie stoličkového výťahu je pre väčšinu ľudí úplne jednoduché. Stačí si sadnúť na sedačku výťahu, zapnúť bezpečnostný pás, stlačiť a držať ergonomický ovládač nachádzajúci sa na opierke na ruku a to je všetko. Schodisková sedačka sa uvedie do pohybu. Pre zastavenie stačí ovládač pustiť, prípadne počkať kým stoličkový výťah príde do najbližšej stanice. Ergonomický ovládač sa dá umiestniť na stranu, ktorá je pre Vás pohodlnejšia.

Výťah na schody je dodávaný s dvomi alebo viacerými diaľkovými ovládačmi pre prípad použitia zariadenia viacerými osobami. Ak sa nachádzate na hornom poschodí a výťah je zaparkovaný dole, stačí stlačiť symbol „HORE“ na diaľkovom ovládači a sedačka sa presunie k Vám.

Stoličkový výťah Modulair ovládanie stupačkyStoličkový výťah Modulair vypínač

Pohodlná jazda

„Hladká a pohodlná“ – tak väčšina ľudí popisuje jazdu na stoličkovom výťahu. Týka sa to najmä stoličkových výťahov od výrobcu Otolift. Všetky sedačky majú pohodlné a mäkké polstrovanie, ergonomické opierky na ruku a komfortne tvarovanú opierku na chrbát. Opierka na nohy je automaticky výklopná, čím odpadá potreba namáhavého skláňania. V prípade špecifických požiadaviek je možné upraviť výšku sedu, šírku sedadla, tvar operadla, pridať bezpečnostné prvky v podobe viac bodových pásov a pod.

Znovu objavená nezávislosť

Schody môžu seniorom zabrániť používať vyššie poschodie, prípadne podzemné podlažie a vedú tak k strate nezávislosti vo vlastnom domove. Časom môže dôjsť k situácii, kedy presun po schodoch nebude bez pomoci príbuzných, alebo známych možný. Inštalácia stoličkového výťahu Vám prinesie slobodu a nezávislosť. Dostať sa na horné poschodie, alebo zaniesť veci do pivnice bude znovu hračkou.

Najrýchlejšia a cenovo najvýhodnejšia možnosť ako zostať doma

Ak sa Váš zdravotný stav zhorší natoľko, že jednoducho nebudete môcť používať schody je stoličkový výťah najrýchlejším a najdostupnejším riešením. Samozrejme tak ako pri iných produktoch aj tu je vhodné zvážiť viacero možností. Inštalácia stoličkového výťahu môže byť zrealizovaná do niekoľkých dní od objednania, ale môže trvať aj niekoľko mesiacov.

Naše stoličkové výťahy vieme dodať v podstate ihneď. Pri priamych schodoch a dokonca aj pri schodoch ktoré majú zákruty. Zákruty na schodoch znamenajú výrobu schodiskovej sedačky na mieru. V takom prípade volíme inštaláciu stoličkového výťahu Modulair, ktorý sa skladá z predpripravených dielov rôznych dĺžok, sklonov, zákrut a tvarov. Vďaka tomu vieme dodať aj stoličkový výťah na mieru do pár dní a za priaznivých finančných podmienok.

Cena stoličkového výťahu je oproti sťahovaniu do iného bytu, alebo domu, prípadne do domova pre seniorov naozaj zanedbateľná. Pridanou hodnotou je pocit, že zostanete v domácom prostredí a nemusíte meniť svoje zvyky.

Stoličkový výťah Vám dovoľuje zostať doma

Možnosť zostať doma je pre mnoho ľudí hlavným dôvodom pre voľbu stoličkového výťahu. Väčšina starších ľudí považuje komfort spojený s pocitom domova a miesta kde si tvorili celý život spomienky za veľmi dôležitý. Vo vyššom veku je ťažké meniť svoje zvyky a prispôsobovať sa novému prostrediu. Pokiaľ dokážete zvládnuť chôdzu po rovnej zemi, ale schody sú hlavným problémom je inštalácia stoličkového výťahu najvhodnejším riešením.

Stoličkový výťah ako riešenie bariéry

Výťah na schody nie je len riešením pre seniorov. Pri niektorých úrazoch, po operáciách a zdravotných komplikáciách môže dôjsť k situácii kedy sa stane prekonávanie schodov problémom aj pre mladších ľudí. Je vhodné zvoliť ho najmä ak bariéru tvoria úzke schody, kde sa nedá použiť iné riešenie, napr. šikmá schodisková plošina, alebo schodolez. Samozrejme treba mať na pamäti nakoľko je takéto riešenie vhodné. Vhodné zdvíhacie zariadenie na Vaše schody Vám pomôžeme zvoliť pri osobnej bezplatnej návšteve.

Pokiaľ sa chcete dozvedieť viac o tom ako sme našim klientom pomohli vyriešiť prekonávanie schodov prečítajte si viac v sekcii referencie. Na všetky stoličkové výťahy je možnosť získať príspevok od štátu. Viac o tom ako sa dá získať príspevok si môžete prečítať v našom článku. Pre osobnú bezplatnú konzultáciu nás môžete kontaktovať cez nižšie uvedený formulár a ozve sa Vám náš obchodný zástupca. Prípadne nás kontaktujte telefonicky na bezplatnom čísle 0800 500 534ODPORÚČANÉ PRODUKTY

Stoličkový výťah Modulair

stoličkový výťah two

Stoličkový výťah Two

stoličkový výťah line

Stoličkový výťah Line

Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií

OK