Ako prekonať úzke špirálovité schodisko

Úzke a strmé schodisko. V rodinných domoch celkom bežná vec. Problémom sa stáva vtedy, keď je potrebné takéto schody debariérizovať pre člena domácnosti so znevýhodnením. Vtedy treba hľadať riešenie, ktoré dokáže previezť imobilného, ale zároveň neobmedzí používanie schodov pre ostatných. Ak je takéto schodisko ešte aj zatočené do špirály, tak ako u našej klientky na strednom Slovensku, treba zvoliť zdvíhacie zariadenie, ktoré všetky tieto požiadavky dokáže splniť bez kompromisov.


Pomáhajú vyspelé technológie

U špirálovitých schodísk je najväčším problémom to, že na relatívne krátkej vzdialenosti je potrebné prekonať celú výšku poschodia. Nízko položená koľajnica sa dokáže plne prispôsobiť zatočenému schodisku. Na krátkej vzdialenosti dokáže bezpečne prekonať veľké prevýšenie. Počas jazdy udržuje sedačku v horizontálnej polohe gyroskop. Vďaka tomu je možné s ľahkosťou prekonávať sklon schodov až do uhla 75°. Automatické otáčanie sedačky v staniciach a automatické sklápanie opierky na nohy zase uľahčuje nastupovanie a vystupovanie. Práve využívanie moderných technológií je to, čo umožňuje stoličkovému výťahu Modulair plne sa prispôsobiť náročným podmienkam bez kompromisov.

A čo ostatní členovia domácnosti?

Samozrejme schody používajú aj ďalší členovia rodiny. Preto je dôležité aby na úzkych schodoch ostal po montáži vodiacej koľajnice zariadenia dostatočný priestor aj pre ostatných. Stoličkový výťah Modulair má jedno rúrkovú koľajnicu s najmenším rozmerom na trhu. Jej priemer je len 6 cm. To nám umožnilo namontovať ju čo najbližšie k okraju schodov. Na úzkych schodoch tak ostal dostatočný priestor na prechod ostatným členom domácnosti. Príjemným doplnkom je aj absolútna nehlučnosť stoličkového výťahu pri pohybe (do 40 dBa), čo oceňuje najmä mladá rodina, ktorá takisto býva v dome. 

Našim cieľom je spokojný klient, ktorému uľahčíme život. To sa nám aj v tomto prípade podarilo, pretože tento stoličkový výťah u našej klientky bez problémov slúži už niekoľko mesiacov.

NAŠE ZARIADENIA MÁME SKLADOM