Štátny príspevok na kúpu zdvíhacieho zariadenia

Na všetky produkty v našej ponuke môžete získať štátny príspevok na kúpu zdvíhacieho zariadenia. Zdvíhacie zariadenie je určené pre fyzickú osobu so zníženou schopnosťou pohybu na prekonávanie bariér. Príspevok je možné použiť najmä na kúpu zariadení ako schodolez, stoličkový výťah, šikmá schodisková plošina, zvislá zdvíhacia plošina, alebo stropný zdvihák. Tento článok Vám dá odpovede na...

Na všetky produkty v našej ponuke môžete získať štátny príspevok na kúpu zdvíhacieho zariadenia. Zdvíhacie zariadenie je určené pre fyzickú osobu so zníženou schopnosťou pohybu na prekonávanie bariér. Príspevok je možné použiť najmä na kúpu zariadení ako schodolez, stoličkový výťah, šikmá schodisková plošina, zvislá zdvíhacia plošina, alebo stropný zdvihák. Tento článok Vám dá odpovede na základné otázky o štátnom príspevku.


Čo je príspevok na kúpu zdvíhacieho zariadenia?

Je to príspevok od štátu, ktorý slúži na zakúpenie zdvíhacieho zariadenia a poskytuje sa fyzickým osobám so zníženou schopnosťou pohybu. Peňažný príspevok sa priznáva fyzickej osobe, ktorá je podľa komplexného posudku na takéto zariadenie odkázaná. Znamená to, že sa posudzuje Váš zdravotný stav a bariéra, ktorú potrebujete prekonať.

Pre koho je príspevok na kúpu zdvíhacieho zariadenia určený?

Pokiaľ je Vaša miera funkčnej poruchy vyššia ako 50% a zároveň nemáte príjem vyšší ako 5-násobok životného minima môže Vám vzniknúť nárok na príspevok. Jednoducho povedané je určený pre ľudí, ktorí majú objektívne problémy napr. pri prekonávaní schodov, alebo pri premiestňovaní sa z postele na vozík, prípadne pri vykonávaní hygieny.

Na kúpu akého zariadenia sa dá príspevok použiť?

Príspevok je možné použiť na kúpu zdvíhacích zariadení. Rozumie sa tým najmä schodolez, stoličkový výťah, šikmá schodisková plošina, zvislá zdvíhacia plošina, stropný zdvihák, príp. iné špecifické zariadenia. Jedná sa o zariadenia, ktoré pomáhajú vozíčkárom, alebo ľuďom so zníženou schopnosťou pohybu prekonávať schody, uľahčujú mobilitu, sebaobsluhu, alebo poskytovanie pomoci od inej osoby.

Aká je výška príspevku?

Príspevok je možné použiť na zaplatenie až 95% z ceny zdvíhacieho zariadenia, najviac vo výške 11 617,88 EUR. Presná výška príspevku sa určí na základe predložených dokladov o cene zariadenia a výške príjmu žiadateľa. Pri určovaní výšky príspevku sa posudzuje cena zariadenia a výška príjmu žiadateľa. Platí, že čím nižší príjem žiadateľ má, tým je príspevok vyšší. V prípade vyššej ceny zariadenia, alebo nižšieho príspevku Vám vieme poskytnúť pomoc s financovaním.

Čo ak budem potrebovať pomôcť?

Kedykoľvek budete potrebovať pomôcť, obráťte sa nás a radi Vám pomôžeme a poradíme s vybavovaním príspevku a výberom správneho zariadenia. Môžete si prečítať náš podrobný článok o vybavovaní príspevku. Naši obchodní zástupcovia majú viac ako 14 ročné skúsenosti a klientom sme dodali stovky zdvíhacích zariadení, ktoré boli financované cez štátny príspevok. V prípade otázok nám môžete zavolať na bezplatnú linku 0800 500 534, alebo vyplňte nižšie uvedený formulár a my Vám radi pomôžeme.