Poďte na výlet bez bariér.

Tipy na slovenské destinácie, kde vás nič neobmedzuje Poďte si oddýchnuť na najkrajšie miesta Slovenska. Prinášame tipy na lokality, kde si oddýchnete, potešíte sa krásnymi výhľadmi. Všetky sú prístupné pre imobilných ľudí. Do Piešťan za horúcou vodou aj krásnym parkom Jedným z prvých výletov, ktoré vám odporúčame všetkými desiatimi, sú Piešťany. Práve toto mesto je synonymom pokojných...

Tipy na slovenské destinácie, kde vás nič neobmedzuje

Poďte si oddýchnuť na najkrajšie miesta Slovenska. Prinášame tipy na lokality, kde si oddýchnete, potešíte sa krásnymi výhľadmi. Všetky sú prístupné pre imobilných ľudí.

Do Piešťan za horúcou vodou aj krásnym parkom

Jedným z prvých výletov, ktoré vám odporúčame všetkými desiatimi, sú Piešťany. Práve toto mesto je synonymom pokojných a krásnych slnečných prechádzok.

Miestami, ktoré sa rozhodne oplatí navštíviť sú piešťanský park a termálne kúpele. Dokážete sa tu prechádzať naozaj hodiny. Čarovné sú aj miestne uličky, kde v lete zažijete pravú dovolenkovú atmosféru. Nedávno pribudli rybárske miesta na jazere Sĺňava, kam sa tiež pohodlne dostanete aj na vozíčku.

Za návštevu stojí aj Balneologické múzeum, ktoré má bezbariérové priestory. A samozrejme: dobrá zmrzlina alebo remeselné pivko, to k Piešťanom neodmysliteľne patrí.

V Bratislave na hrad

Ak máte dostatok síl v rukách alebo elektrický vozík, potešte sa návštevou Bratislavského hradu. Hoci je cesta naň mierne do kopca, určite to stojí za tú námahu.

Výhľady na hlavné mesto a aj do Rakúska sú očarujúce. Skvelé je, že bezbariérové priestory má nielen hrad, ale tiež historické múzeum či baroková záhrada.

Za dobrodružstvom pod Tri korunky

Ak nie ste veľmi za „mestské výlety“ pozývame vás do hôr. V Pieninách je stále divoká príroda. Ak sa cestou po Pieninskom cyklookruhu započúvate do hučania vôd Dunajca, na chvíľku sa stanete pltníkom, ktorý je stále v strehu.

Bezbariérový cyklistický chodník slúži nielen cyklistom, ale aj imobilným ľuďom.  Je to veľmi pekná turistická trasa, ktorá sa začína a končí v Červenom Kláštore. Celý okruh má však viac ako 30 kilometrov, preto odporúčame využiť len niektoré úseky.

Výlet za Tatranskými štítmi

Tatry sú úžasné v každom ročnom období. Nájdete tu viacero bezbariérových chodníkov a ľahko sa dostanete na najobľúbenejšie miesta bez väčšej námahy.

Pre prepravu nemusíte využívať auto. Z Tatranskej Lomnice sa s jedným prestupom v Starom Smokovci dostanete až na Štrbské pleso. Komfortne vás všade odvezie tatranská električka. Všetky sú totiž bezbariérové.

V Tatrách sa dostanete napríklad do múzea TANAP-u alebo aj na Chopok. Pozor, do lanovky sa zmestí len mechanický vozík. Na elektrickom aj mechanickom vozíčku však bez väčších problémov obídete okolo celého Štrbského plesa.

Z Hrebienka, kam vás vyvezie lanovka, sa dostanete na Rainerovu chatu. Zaujímavý je tiež chodník na Popradské pleso. V Západných Tatrách (Roháče) sa na vozíku dostanete napríklad do Tichej alebo tiež aj Bobroveckej doliny.

Náš tip: Keďže miest pre imobilných ľudí je stále viac, rozhodne stojí za to zastaviť sa v niektorom z informačných centier, kde vám poskytnú aktuálne informácie o prístupnosti turistických chodníkov alebo ostatných možnostiach

Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií

OK