Ako sa dá ušetriť miesto so stoličkovým výťahom

Zdravotné ťažkosti pani Zuzane nedovoľujú samostatne prekonávať schody. Keďže je čiastočne mobilná rozhodla sa pre stoličkový výťah. Našou úlohou bolo nájsť riešenie, ktoré sa maximálne prispôsobí dispozícii domu, ktorý spolu s manželom obývajú. Jedinečné riešenie, ktoré šetrí priestor Najväčším obmedzením bol úzky priestor hneď za vstupnými dverami, v priestore pred schodmi. Miesto na...

Zdravotné ťažkosti pani Zuzane nedovoľujú samostatne prekonávať schody. Keďže je čiastočne mobilná rozhodla sa pre stoličkový výťah. Našou úlohou bolo nájsť riešenie, ktoré sa maximálne prispôsobí dispozícii domu, ktorý spolu s manželom obývajú.


Jedinečné riešenie, ktoré šetrí priestor

Najväčším obmedzením bol úzky priestor hneď za vstupnými dverami, v priestore pred schodmi. Miesto na dosadnutie sedačky stoličkového výťahu bolo len niečo viac ako 50cm. Preto sme sa rozhodli použiť stoličkový výťah Otolift Modulair, ktorý má ako jediný na slovenskom trhu možnosť ukončenia vodiacej koľajnice na 1. schode. Výnimočnosť tohto riešenia spočíva v tom, že samotná koľajnica je ukotvená na 1. schode, ale stoličkový výťah zíde až na zem. Tu sa z neho dá ľahko a bezpečne vystúpiť, resp. nastúpiť. 

  

Následne sa sedačka a opierky na ruky a nohy zaklopia, aby neprekážali v dobe nečinnosti schodiskovej sedačky. K jednoduchému používaniu prispieva aj automaticky sklopná opierka na nohy. Vďaka tomu sa nemusí pani Zuzana zohýnať, ale ovláda sklápanie jedným tlačidlom.

Pokiaľ chcete vedieť viac o tom ako Vám môže stoličkový výťah pomôcť pozrite si ako sme vyriešili problém s prekonávaním schodov u našich klientov tu. Na stoličkový výťah môžete dokonca získať príspevok od štátu. Pre osobnú bezplatnú konzultáciu nás môžete kontaktovať cez nižšie uvedený formulár a ozve sa Vám náš obchodný zástupca. Prípadne nás kontaktujte telefonicky na bezplatnom čísle 0800 500 534

Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií

OK