Riešenie debarierizácie stoličkovým výťahom v staršom bytovom dome

Debarierizácie starších bytových domov sú záležitosťou s ktorou sa v našej praxi stretávame často. Hlavným dôvodom je fakt, že v minulosti sa v bytovkách do 4 poschodí nemuseli budovať výťahy. Ako populácia starne stáva sa prekonávanie schodov v takýchto budovách problémom. Jedným z najjednoduchších spôsobov ako sa s tým vysporiadať je inštalácia stoličkového výťahu. Tak ako v tomto prípade,...

Debarierizácie starších bytových domov sú záležitosťou s ktorou sa v našej praxi stretávame často. Hlavným dôvodom je fakt, že v minulosti sa v bytovkách do 4 poschodí nemuseli budovať výťahy. Ako populácia starne stáva sa prekonávanie schodov v takýchto budovách problémom. Jedným z najjednoduchších spôsobov ako sa s tým vysporiadať je inštalácia stoličkového výťahu. Tak ako v tomto prípade, kde si klientka vybrala stoličkový výťah Modulair.


Pokiaľ sa v bytovom dome nenachádza priestor na vybudovanie výťahu, resp. by bola jeho montáž finančne náročná prichádza do úvahy ako jedno z riešení inštalácia schodiskovej sedačky. Vodiaca koľajnica sa inštaluje na existujúce schody. Na koľajnici je umiestnená sedačka, ktorá pohodlne prevezie osobu do želanej stanice, ktorá môže byť až na 5. poschodí, resp. dĺžka celej dráhy môže byť aj viac ako 30m.

Jednoduché a bezpečné ovládanie

Ovládanie výťahu na schody je veľmi jednoduché. Ovláda sa priamo na opierke ruky ergonomickým ovládačom. Takisto je možné ovládať ho diaľkovými ovládačmi. Dokonca je možné diaľkovým ovládačom zariadenie aj zamknúť. Je to modernejší prístup ako uzamykanie fyzickým kľúčom, pretože takto ju môže prevážaná osoba po prevezení poslať do parkovacej polohy a uzamknúť bez toho aby ju musela mať v dosahu rúk. Zamykanie kľúčom môže byť problémom najmä u ľudí s obmedzenou hybnosťou. 

Bezúdržbová prevádzka

Výťah je napájaný kvalitnými a odolnými batériami, ktoré bez problémov odolajú aj dlhodobému výpadku elektrického prúdu. Samotné nabíjanie prebieha úplne bez zásahu majiteľa. Jednoducho stačí zaparkovať stoličkový výťah v stanici, kde sa nachádza aj nabíjací bod. Sedačka sa začne automaticky nabíjať. Dojazd sedačky do stanice je takisto automatický. Jednoducho sama zastane tam kde má. Ak by prevážaná osoba zastala sama skôr a opustila sedačku, začne zariadenie vydávať zvukový a svetelný signál aby upozornilo na to, že sa nenabíja.

Maximálne prispôsobenie prostrediu

Stoličkový výťah Modulair je možné dodať v 10 rôznych farbách poťahu a troch rôznych materiáloch poťahu. Zariadenie sa dá prispôsobiť interiéru aj voľbou z 3 farieb vodiacej koľajnice. Sedačku výťahu je možné prispôsobiť postave prevážanej osoby. Dodanie takéhoto zariadenia je rýchle vďaka modulárnemu spôsobu montáže vodiacej koľajnice. Výťah je prispôsobený na mieru schodom, ale nemusí sa zložito vyrábať. Vodiacu koľajnicu vieme presne prispôsobiť schodisku poskladaním zo stavebnicových dielov. Je to unikátne riešenie, ktoré okrem času šetrí aj peňaženku klienta. Vďaka tomu je montáž flexibilná a prevádzka spoľahlivá. Záruka na stoličkový výťah Modulair je 3 roky.

Pokiaľ sa chcete dozvedieť viac o tom ako sme našim klientom pomohli vyriešiť prekonávanie schodov prečítajte si viac v sekcii referencie. Na všetky naše stoličkové výťahy je možné získať príspevok od štátu. Viac o tom ako sa dá získať príspevok si môžete prečítať v našom článku. Pre osobnú bezplatnú konzultáciu nás môžete kontaktovať cez nižšie uvedený formulár a ozve sa Vám náš obchodný zástupca. Prípadne nás kontaktujte telefonicky na bezplatnom čísle 0800 500 534