Schodisková plošina a úzke schody v staršom rodinnom dome

Pán Vladislav z okresu Svidník býva v rodinnom dome, akých je v slovenských obciach a mestách neúrekom. K obytnej časti na zvýšenom prízemí vedie úzke schodisko. Pri stavbe domu pred rokmi sa na prípadnú bezbariérovosť nemyslelo. Pre vozičkára takéto schody znamenajú neprekonateľný problém. Pozrite sa ako sa dá takáto bariéra odstrániť. Požiadavky klienta na prvom mieste Naši obchodní...

Pán Vladislav z okresu Svidník býva v rodinnom dome, akých je v slovenských obciach a mestách neúrekom. K obytnej časti na zvýšenom prízemí vedie úzke schodisko. Pri stavbe domu pred rokmi sa na prípadnú bezbariérovosť nemyslelo. Pre vozičkára takéto schody znamenajú neprekonateľný problém. Pozrite sa ako sa dá takáto bariéra odstrániť.


Požiadavky klienta na prvom mieste

Naši obchodní zástupcovia pri navrhovaní bezbariérového riešenia vychádzajú v prvom rade z požiadaviek klienta a z toho, čo je možné fyzicky na daných schodoch nainštalovať. V tomto prípade bolo jasnou nutnosťou inštalovať zariadenie, ktoré prevezie klienta na elektrickom invalidnom vozíku. Pomôcku musí vedieť klient ovládať úplne samostatne. Takisto musela byť navrhnutá tak, aby v dobe nečinnosti nezavadzala na schodoch ďalším členom domácnosti. To znamená, že prichádzala do úvahy šikmá schodisková plošina, ktorá je plne automatická.

Odstránenie bariéry v praxi

Najväčšou výzvou bol v tomto prípade priestor na zaparkovanie plošiny v dolnej stanici, hneď za dverami do domu – niečo menej ako 1,5m. Do tohto priestoru sa totiž musela zmestiť celá plošina aj s vyklopenými nájazdmi na pohodlné nastupovanie. Plošina musela byť dostatočne veľká na to, aby sa na ňu zmestil aj elektrický invalidný vozík. Do úvahy sme pri navrhovaní museli brať aj skutočnosť, že v hornej nástupnej stanici sa nachádzajú dvere, ktoré nie sú priamo oproti dverám v dolnej stanici. Aby p. Vladislav nemusel pri vystupovaní v hornej stanici zložito manévrovať a triafať sa do dverí, je plošina mierne odsadená od steny. Aj napriek tomu ale v zaklopenom stave prakticky nezasahuje do schodiska. Výsledkom je pohodlné a bezproblémové nastupovanie a vystupovanie.

Plne automatická plošina

Presne tieto požiadavky spĺňa výťah na schody Ascendor PLG7. Jedná sa o kvalitné zariadenie od rakúskeho výrobcu. Je štandardne vybavený prenosným diaľkovým ovládačom, ktorým je možné plošinu privolať, tá sa následne automaticky sklopí tak, aby na ňu človek na vozíku pohodlne nastúpil. Po vyvezení a vystúpení sa plošina automaticky zaklopí a nezavadzia na schodoch. Takto je kedykoľvek pripravená na ďalšiu jazdu. Naviac je plošina napájaná 4 výkonnými a spoľahlivými batériami vďaka ktorým je možné ju používať aj počas výpadku elektrického prúdu. Na plošine sa ďalej nachádza informačný displej, ktorý informuje o stave plošiny a tiež slúži na diagnostiku v prípade potreby.

Pokiaľ chcete vedieť viac o tom ako Vám môže šikmá schodisková plošina pomôcť pozrite si ako sme vyriešili problém s prekonávaním schodov u našich klientov tu. Na schodiskovú plošinu môžete dokonca získať príspevok od štátu. Pre osobnú bezplatnú konzultáciu nás môžete kontaktovať cez nižšie uvedený formulár a ozve sa Vám náš obchodný zástupca. Prípadne nás kontaktujte telefonicky na bezplatnom čísle 0800 500 534