Šikmá schodisková plošina pre aktívnu vozičkárku

Našej klientke z Bratislavského kraja sme nedávno nainštalovali šikmú schodiskovú plošinu Ascendor PLK8. Bariéru v tomto prípade tvorilo 8 schodov pred vstupom do staršieho rodinného domu. Keďže naša klientka žije aktívne a používa invalidný vozík, bolo potrebné hľadať riešenie vďaka ktorému bude plne sebestačná. Diskrétne riešenie parkovania plošiny Dom v ktorom pani Eva býva spolu s ňou...

Našej klientke z Bratislavského kraja sme nedávno nainštalovali šikmú schodiskovú plošinu Ascendor PLK8. Bariéru v tomto prípade tvorilo 8 schodov pred vstupom do staršieho rodinného domu. Keďže naša klientka žije aktívne a používa invalidný vozík, bolo potrebné hľadať riešenie vďaka ktorému bude plne sebestačná.


Diskrétne riešenie parkovania plošiny

Dom v ktorom pani Eva býva spolu s ňou užívajú aj ďalší členovia jej rodiny. Preto sme pri navrhovaní plošiny museli brať do úvahy skutočnosť, že v dobe keď sa plošina nebude používať musí byť diskrétne zaparkovaná. Zvolili sme riešenie pri ktorom plošina parkuje za 90° zákrutou priamo vedľa schodov a jej dráha presne kopíruje obvod steny.  Vďaka tomu vodiaca koľajnica a neaktívna plošina nezasahujú do priestoru. V prípade použitia je zase možné na plošinu pohodlne nastúpiť.

Jednoduchá obsluha plošiny

Výhodou plošiny Ascendor PLK8 je absolútne bezproblémová obsluha. K plošine sa štandardne dodávajú dva diaľkové ovládače. Každý diaľkový ovládač má dve osobitné tlačidlá na automatické otváranie a zatváranie plošiny a dve tlačidlá na ovládanie jazdy plošiny smerom hore a dole. Okrem toho je možné otvorenú plošinu ovládať aj priamo na ovládacom paneli na jej tele. Vďaka týmto vlastnostiam môže aktívny vozičkár využívať zariadenie bez sprievodu ďalšej osoby. Diaľkovým ovládačom si plošinu privolá, rozloží, po nájazdoch na plošinu jednoducho nastúpi. Po jazde sa podlaha plošiny zaklopí do úplne zvislej polohy a zároveň zakryje ovládací panel tak, aby sa k nemu nedostali nepovolané osoby.

Jedinečné vlastnosti

Šikmá schodisková plošina Ascendor PLK8 má ako jediná na trhu niekoľko unikátnych vlastností. Na plošine je diagnostický displej, ktorý v slovenskom jazyku informuje o stave plošiny. Zariadenie je napájené 4 batériami, ktoré zabezpečia bezpečnú prevádzku aj v prípade výpadku elektrického prúdu. Prevádzka plošiny je takmer bezhlučná vďaka prepracovanému mechanizmu pohonu a presným nerezovým vodiacim koľajniciam. Neaktívna plošina sa zaklopí do úplne zvislej polohy vďaka čomu zaberá v mieste parkovania minimum priestoru.

Pokiaľ sa chcete dozvedieť viac o tom ako sme našim klientom pomohli vyriešiť prekonávanie schodov prečítajte si viac v sekcii referencie. Na všetky naše plošiny je možnosť získať príspevok od štátu. Viac o tom ako sa dá získať príspevok si môžete prečítať v našom článku. Pre osobnú bezplatnú konzultáciu nás môžete kontaktovať cez nižšie uvedený formulár a ozve sa Vám náš obchodný zástupca. Prípadne nás kontaktujte telefonicky na bezplatnom čísle 0800 500 534