Stropný zdvihák v CSS Kružlov

V Centre sociálnych služieb Kružlov v okrese Bardejov sme prednedávnom nainštalovali stropný zdvíhací systém PLS. V zariadení býva niekoľko desiatok klientov v seniorskom veku a sú medzi nimi aj imobilní. Premiestňovanie imobilných klientov z postele na vozík, príp. pri úkonoch spojených s hygienou znamenajú pre opatrovateľky náročnú prácu. Pre jej uľahčenie, ale takisto pre zvýšenie pohodlia...

V Centre sociálnych služieb Kružlov v okrese Bardejov sme prednedávnom nainštalovali stropný zdvíhací systém PLS. V zariadení býva niekoľko desiatok klientov v seniorskom veku a sú medzi nimi aj imobilní. Premiestňovanie imobilných klientov z postele na vozík, príp. pri úkonoch spojených s hygienou znamenajú pre opatrovateľky náročnú prácu. Pre jej uľahčenie, ale takisto pre zvýšenie pohodlia sa rozhodli v centre nainštalovať zdvíhací systém.


Každodenné činnosti sa stali ľahšími

V zariadení CSS Kružlov podporujú sebestačnosť svojich klientov. Imobilní klienti však potrebujú pri úkonoch súvisiacich s bežným denným programom pomoc od opatrovateľov. Jednou z fyzicky najnáročnejších činností je presunúť imobilného pacienta z postele na vozík. Doteraz to samozrejme zvládali opatrovateľky vlastnými silami. Urobiť takýto úkon niekoľkokrát za deň dá ale zabrať každému. So stropným zdvihákom sa takáto činnosť pre opatrovateľku významne uľahčí. Zároveň je takýto presun pohodlnejší aj pre klienta.

Dvíhanie bez námahy

Akúkoľvek námahu spojenú so zdvíhaním klienta totiž zvládne stropný zdvíhací systém. Pozostáva zo závesného vaku, zdvíhacej kazety s ramenomkoľajníc, ktoré sú namontované na strope, alebo na bočných stenách. Celá „operácia“ spočíva v podsunutí závesného vaku pod ležiacu osobu a pripnutia závesného vaku na rameno. Potom už prácu preberá zdvíhacia kazeta. Opatrovateľka diaľkovým ovládačom pomaly dvíha prevážanú osobu vo zvislom smere. Následne, jednoduchým posunutím rukou prevážanú osobu posunie nad invalidný vozík a diaľkovým ovládačom klienta pomaly spustí do sedacej polohy.

Pomoc aj v kúpeľni

Stropný zdvíhací systém je v CSS Kružlov nainštalovaný vo viacerých izbách, ale takisto aj v kúpeľni. Vďaka tomu, že sú v každej miestnosti nainštalované koľajnice zdvíhacieho systému, je stropný zdvihák vždy poruke a pripravený na použitie. Týka sa to izieb klientov, ale aj kúpeľne. S pomocou tzv. kúpacích vakov je možné v sprchovacom kúte ľahko vykonať hygienické úkony bez akéhokoľvek rizika. Klient je pohodlne usadený vo vaku a opatrovateľka ho nemusí pridržiavať a má prístup zo všetkých strán. Po sprchovaní sa dá kúpací vak jednoducho vysušiť.

Pozrite si aj video z používania stropného zdviháku, kde je ukázaný celý postup a ktoré sme natáčali práve v CSS Kružlov.

Pokiaľ sa chcete dozvedieť viac o tom ako môže stropný zdvihák každodenné činnosti uľahčiť aj Vám, môžete si bližšie informácie pozrieť na stránke produktu. Na stropný zdvihák je možné získať aj príspevok od štátu. Pre osobnú bezplatnú konzultáciu nás môžete kontaktovať cez nižšie uvedený formulár a ozve sa Vám náš obchodný zástupca. Prípadne nás kontaktujte telefonicky na bezplatnom čísle 0800 500 534