Schodisková plošina v netradičnom teréne

Schodisková plošina (ako už vyplýva z jej názvu) je primárne určená na prekonávanie schodov. Čo ale robiť v prípade ak vozičkár potrebuje prekonať šikmú plochu bez schodov, takpovediac na zelenej lúke? Tak ako náš klient z Prešova. Aj keď to nie je tradičné riešenie, pri správne zvolenej plošine so stavebnou prípravou nie je problémom ani takáto bariéra. Pozrite sa ako sme nainštalovali...

Schodisková plošina (ako už vyplýva z jej názvu) je primárne určená na prekonávanie schodov. Čo ale robiť v prípade ak vozičkár potrebuje prekonať šikmú plochu bez schodov, takpovediac na zelenej lúke? Tak ako náš klient z Prešova. Aj keď to nie je tradičné riešenie, pri správne zvolenej plošine so stavebnou prípravou nie je problémom ani takáto bariéra. Pozrite sa ako sme nainštalovali plošinu tam, kde bol predtým len voľný priestor zarastený trávou.


schodisková plošina v teréne bez schodov

Schodisková plošina v teréne – návrh a riešenie

Pán Augustín potreboval prekonať bariéru nachádzajúcu sa pred vstupom do jeho rodinného domu. Vstup na dvor od ulice sa nachádza zhruba 11 metrov od vstupu do domu a je umiestnený podstatne nižšie. Pre vozičkára je dôležité aby dokázal bez problémov nastúpiť na schodiskovú plošinu v dolnej aj hornej stanici. V tomto prípade nás limitoval priestor v dolnej stanici, ktorý bolo potrebné upraviť tak, aby poskytoval dostatok miesta na dosadnutie plošiny a manévrovanie s invalidným vozíkom.

Takisto bolo potrebné zhotoviť betónový základ pre kotvenie stĺpikov vodiacej koľajnice. Navrhli sme vhodné riešenie, tvar a sklon betónového základu a úpravu miesta v dolnej stanici. Po zhotovení stavebných úprav sme už len nainštalovali samotnú vodiacu koľajnicu aj so špeciálne upravenými stĺpikmi koľajnice a osadili plošinu.  

schodisková plošina dolné parkovanie vodiaca koľajnica schodiskovej plošiny a horné parkovanie

Výsledkom je samostatnosť klienta

Aj táto inštalácia je dôkazom, že pri správne zvolenom prístupe a správnom návrhu sa dá prekonať aj na prvý pohľad neprekonateľná bariéra. Výsledkom je spokojný klient, ktorý sa môže samostatne a kedykoľvek dostať z domu na ulicu a naopak. Šikmá schodisková plošina Ascendor PLK-8 je určená aj do vonkajšieho prostredia a vďaka svojej spoľahlivosti a kvalite bude nášmu klientovi slúžiť mnoho rokov.

Pokiaľ sa chcete dozvedieť viac o tom ako sme našim klientom pomohli vyriešiť prekonávanie bariér prečítajte si viac v sekcii referencie. Na všetky šikmé schodiskové plošiny je možnosť získať príspevok od štátu. Viac o tom ako sa dá získať príspevok si môžete prečítať v našom článku. Pre osobnú bezplatnú konzultáciu nás môžete kontaktovať cez nižšie uvedený formulár a ozve sa Vám náš obchodný zástupca. Prípadne nás kontaktujte telefonicky na bezplatnom čísle 0800 500 534

Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií

OK