Schodisková plošina vo vonkajšom prostredí

Náš klient z okresu Stará Ľubovňa potreboval vyriešiť vstup do rodinného domu. Bariéru v tomto prípade tvorilo 9 schodov v exteriéri. Túto prekážku potrebuje pán Ján prekonávať pravidelne a často, keďže žije aktívnym životom. Takisto bolo podmienkou, aby plošina zaberala na schodoch v čase nečinnosti minimum miesta. Kvalitné a spoľahlivé riešenie Po dohode s klientom sme zvolili ako riešenie...

Náš klient z okresu Stará Ľubovňa potreboval vyriešiť vstup do rodinného domu. Bariéru v tomto prípade tvorilo 9 schodov v exteriéri. Túto prekážku potrebuje pán Ján prekonávať pravidelne a často, keďže žije aktívnym životom. Takisto bolo podmienkou, aby plošina zaberala na schodoch v čase nečinnosti minimum miesta.


Kvalitné a spoľahlivé riešenie

Po dohode s klientom sme zvolili ako riešenie bariéry šikmú schodiskovú plošinu PLG7 od rakúskeho výrobcu Ascendor. Jedná sa o estetické a spoľahlivé zariadenie, ktoré je určené na dlhodobú a častú prevádzku aj vo vonkajších podmienkach.

Momentálne už plošina plní svoj účel viac ako mesiac a podľa vyjadrenia klienta je s ňou maximálne spokojný. Prevádzka je bezproblémová aj počas aktuálnych mrazov, ktoré poriadne preveria mechanickú aj elektronickú časť zariadenia. Pri riešení bariéry je dôležité myslieť aj na to, aby zvolená pomôcka fungovala vždy a za každých okolností a za každého počasia. Typ plošiny, ktorý sme v tomto prípade zvolili je napájaný sadou batérií, čiže prevádzka je zabezpečená napríklad aj v prípade výpadku elektrického prúdu.

Maximálna samostatnosť pre užívateľa

Šikmá schodisková plošina PLG7 je zariadenie, ktoré predstavuje pre vozičkárov možnosť byť maximálne samostatný v domácom prostredí. Človek na invalidnom vozíku ju totiž dokáže plne obsluhovať bez pomoci ďalšej osoby. Ovláda sa diaľkovým ovládačom a jej sklopenie, stúpanie po schodoch a následné priklopenie k stene je plne automatické. V dobe nečinnosti zaberá na schodoch minimum miesta (27cm) a má nenápadný dizajn. Plošina je napájaná 4 batériami, ktoré sa v dobe nečinnosti automaticky nabíjajú a je vybavená pokročilými bezpečnostnými prvkami (tlakové senzory, bezpečnostné madlá). Používanie uľahčujú moderné senzorové tlačidlá, protišmyková podlahainformačný displejJe teda skvelým pomocníkom vo verejných budovách, ale aj v domácom prostredí.

Viac informácií nájdete na tejto stránke. Pokiaľ máte záujem dozvedieť sa viac o tom ako Vám môže schodisková plošina uľahčiť život, kontaktujte nás na bezplatnej linke 0800 500 534, prípadne vyplňte nižšie uvedený formulár.

Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií

OK