Schodisková plošina znamená samostatnosť

Schody pred vstupom do rodinného domu sú bariéra s ktorou sa v našej praxi stretávame často. Keď nás osloví klient, ktorý používa invalidný vozík snažíme sa hľadať riešenie ktoré bude čo najkomfortnejšie. V prvom rade to znemená aby nemusel pri presune schodov vozík opustiť a v ideálnom prípade aby bol pri obsluhe sebestačný. Takéto zadanie plní bez kompromisov šikmá schodisková plošina. Tak...

Schody pred vstupom do rodinného domu sú bariéra s ktorou sa v našej praxi stretávame často. Keď nás osloví klient, ktorý používa invalidný vozík snažíme sa hľadať riešenie ktoré bude čo najkomfortnejšie. V prvom rade to znemená aby nemusel pri presune schodov vozík opustiť a v ideálnom prípade aby bol pri obsluhe sebestačný. Takéto zadanie plní bez kompromisov šikmá schodisková plošina. Tak ako u našej klientky na západnom Slovensku.


Prekonanie dvoch bariér jedným zariadením

V tomto prípade tvorilo bariéru 6 schodov priamo pred vstupom do rodinného domu a 1 ďalší schod vzdialený zhruba o 2 metre ďalej. Napriek tomu, že 1 schod s výškou 18 cm sa môže zdať ako zanedbateľný problém, tvorí v skutočnosti pre osobu na vozíku bariéru rovnako neprekonateľnú ako keby bolo schodov 10. Obzvlášť ak bolo podmienkou aby naša klientka mohla bariéru prekonávať úplne samostatne. Preto sme zvolili riešenie vďaka ktorému je možné zvládnuť obidve bariéry naraz a hlavne bez pomoci.

Samostatnosť a úspora miesta

Po konzultácii s našou klientkou a jej rodinou sme navrhli ako najvhodnejšie riešenie plošinu na schody. Šikmá schodisková plošina Ascendor PLK8 je určená na schody so zákrutou a jej vodiaca koľajnica umožňuje zvládnuť takmer akýkoľvek tvar schodov. Zariadenie je vždy navrhnuté na mieru tak, aby na schodoch a takisto v parkovacích staniciach zaberalo čo najmenej miesta. V tomto prípade sme brali ohľad aj na to aby odstavený výťah v dolnej stanici neobmedzoval priestor na dvore. V priestore kde plošina parkuje sa často pohybujú, alebo parkujú autá. Väčšie obmedzenie tohto miesta by znamenalo komplikáciu pre ostatných rodinných príslušníkov našej klientky.

Šikmá schodisková plošina Ascendor PLK8

Šikmá schodisková plošina Ascendor PLK8 je moderné zdvíhacie zariadenie od renomovaného rakúskeho výrobcu. Je určená do interiéru aj exteriéru. Jej dizajn kombinuje eleganciu a funkčnosť a je maximálne priestorovo úsporná. K samostatnosti nepochybne prispieva aj to, že plošina je štandardne vybavená automatickým sklápaním podlahy a ochranných madiel. Plošinu je možné ovládať takisto priamo na ovládacom paneli na tele zariadenia. Na privolanie plošiny slúžia kompaktné bezdrôtové ovládače. Postupný dojazd a rozjazd v staniciach zaručujú komfort prevážanej osoby. Na bočných stranách a na dne podlahy sa nachádzajú tlakové bezpečnostné senzory.

Pokiaľ sa chcete dozvedieť viac o tom ako sme našim klientom pomohli vyriešiť prekonávanie schodov prečítajte si viac v sekcii referencie. Na všetky šikmé plošiny je možnosť získať príspevok od štátu. Viac o tom ako sa dá získať príspevok si môžete prečítať v našom článku. Pre osobnú bezplatnú konzultáciu nás môžete kontaktovať cez nižšie uvedený formulár a ozve sa Vám náš obchodný zástupca. Prípadne nás kontaktujte telefonicky na bezplatnom čísle 0800 500 534ODPORÚČANÉ PRODUKTY

Stoličkový výťah Modulair

Schodisková plošina PLG7

Pásový schodolez P1

Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií

OK