Stoličkový výťah na priame schody v rodinnom dome

Našej klientke z okresu Rožňava sme nainštalovali najnovší model stoličkového výťahu – Otolift Line. Schodisková sedačka Line je určená na priame schody bez obmedzenia dĺžky. V tomto prípade tvorilo bariéru 8 schodov v interiéri rodinného domu. Hlavnou požiadavkou bolo rýchle dodanie zariadenia. Keďže stoličkový výťah Line máme vždy skladom a dokážeme ho prispôsobiť na akékoľvek priame...

Našej klientke z okresu Rožňava sme nainštalovali najnovší model stoličkového výťahu – Otolift Line. Schodisková sedačka Line je určená na priame schody bez obmedzenia dĺžky. V tomto prípade tvorilo bariéru 8 schodov v interiéri rodinného domu. Hlavnou požiadavkou bolo rýchle dodanie zariadenia. Keďže stoličkový výťah Line máme vždy skladom a dokážeme ho prispôsobiť na akékoľvek priame schodisko dokázali sme na požiadavku zareagovať promptne. Pozrite sa ako vyzerá výsledok.


Schodisková sedačka vybavená pre maximálny komfort

Stoličkový výťah je ideálne riešenie pre ľudí, ktorí z rôznych dôvodov nedokážu prekonávať schody, ale zároveň dokážu chodiť. Tak ako v tomto prípade. Pre našu klientku boli schody dlhodobo problémom. Vďaka schodiskovej sedačke sa dokáže samostatne presúvať po schodoch. Používanie tohto typu zariadenia je veľmi jednoduché. Stačí sadnúť na sedačku a zatlačiť ovládací joystick v želanom smere jazdy. Po dosiahnutí želanej stanice výťah automaticky zastaví. Pre uľahčenie vystupovania v hornej stanici sa sedačka otočí k podeste. Stoličkový výťah Line je vybavený bezpečnostným pásom, ktorý dovoľuje prevádzku len vtedy keď je bezpečne zaistený. Pre prípad, že by sa na schodoch nachádzala prekážka, je výťah vybavený bezpečnostnými senzormi, ktoré včas zastavia a stoličkový výťah mierne posunú naspäť aby sa dala prekážka odstrániť. 

Jednoduchá inštalácia v interiéri aj exteriéri 

Okrem okamžitej dostupnosti na našom sklade je nespornou výhodou aj univerzálnosť použitia tohto typu stoličkového výťahu. Je možné inštalovať ho v interiéri aj exteriéri, na pravú aj ľavú stranu schodov. Vodiaca koľajnica sa dá kotviť do schodov aj do steny Dokonca sa dá prispôsobiť aj ovládanie pre pravákov aj ľavákov. Výťah na schody Line je napájaný výkonnými batériami vďaka ktorým je dĺžka schodiska prakticky neobmedzená. Nabíjanie je kontinuálne, to znamená že prebieha po celej ploche vodiacej koľajnice. Štandardnou výbavou sú diaľkové ovládače, diagnostický displej integrovaný v opierke na ruke, ktorý informuje o stave a prevádzke zariadenia. Štandardná nosnosť je až 160kg.

Široké možnosti prispôsobenia

Okrem štandardnej výbavy sa dá v prípade potreby stoličkový výťah Line prispôsobiť aj špeciálnym požiadavkám. Pre ušetrenie priestoru slúži sklopný dieľ kolajnice v dolnej stanici. V dobe nečinnosti je zaklopený smerom ku schodom a vyklopí sa automaticky len vtedy keď treba vystúpiť alebo nastúpiť v dolnej stanici. Takisto je možné zariadenie vybaviť motoricky sklápateľnou opierkou na nohy. Toto riešenie nájde uplatnenie najmä v prípadoch, kedy klient nemôže sklopenie vykonať zo zdravotných dôvodov ručne. Podobným riešením je aj prepojenie sedacej časti s opierkou na nohy. Pri použití tohto riešenia sa pri manuálnom sklopení sedačky sklápa aj opierka na nohy. Ďalším užitočným prvkom je motorické natáčanie sedačky v hornej stanici. Pri dosiahnutí horného konca koľajnice sa sedačka s pomocou elektromotora sama otoči tak, aby bolo možné z nej jednoducho vystúpiť.

Pokiaľ sa chcete dozvedieť viac o tom ako sme našim klientom pomohli vyriešiť prekonávanie schodov prečítajte si viac v sekcii referencie. Na všetky stoličkové výťahy je možnosť získať príspevok od štátu. Viac o tom ako sa dá získať príspevok si môžete prečítať v našom článku. Pre osobnú bezplatnú konzultáciu nás môžete kontaktovať cez nižšie uvedený formulár a ozve sa Vám náš obchodný zástupca. Prípadne nás kontaktujte telefonicky na bezplatnom čísle 0800 500 534