Stropný zdvihák a nácvik chôdze

Stropný zdvíhací systém je zdvíhacie zariadenie, ktoré každodenne uľahčuje opateru o osoby so zdravotným znevýhodnením Jedným z využití takéhoto zariadenia je aj nácvik chôdze. Na túto činnosť ho často využíva aj náš klient z východného Slovenska. Uľahčenie života so stropným zdvihákom O pána Milana sa stará jeho mama, ktorá musí vykonávať fyzicky náročné úkony súvisiace s opaterou. Neľahké...

Stropný zdvíhací systém je zdvíhacie zariadenie, ktoré každodenne uľahčuje opateru o osoby so zdravotným znevýhodnením Jedným z využití takéhoto zariadenia je aj nácvik chôdze. Na túto činnosť ho často využíva aj náš klient z východného Slovenska.


Uľahčenie života so stropným zdvihákom

O pána Milana sa stará jeho mama, ktorá musí vykonávať fyzicky náročné úkony súvisiace s opaterou. Neľahké činnosti ako presun z postele na vozík, vykonávanie hygieny, alebo polohovanie sú na dennom programe. Dvíhať a pomáhať pri presune je fyzicky veľmi zaťažujúce. Ešte náročnejšie môžu byť úkony súvisiace s hygienou. Všetky tieto činnosti im zmenil stropný zdvíhací systém z náročnej práce na jednoduchú a fyzicky nenáročnú aktivitu.

Dvíhanie a polohovanie plne preberá stropný zdvihák, ktorý sa skladá z kazety s elektromotorom, ktorá dvíha vak v ktorom sedí, alebo leží opatrovaná osoba a koľajníc, ktoré sa montujú do stropu. Rôzne konfigurácie dovoľujú kompletne pokryť aj niekoľko miestností v rámci domu, alebo bytu. Rôzne typy vakov, zase umožňujú plne prispôsobiť systém potrebám klienta a dovoľujú využiť ho na rôzne činnosti.

Menej tradičné využitie stropného zdviháku

Okrem vyššie spomínaných úkonov je možné stropný zdvíhací systém využiť aj na činnosť, ktorá umožňujú sediacim osobám cvičiť. Ide o tzv. nácvik chôdze, ktorý často využíva aj pán Milan. Princíp spočíva v použití špeciálneho vaku, ktorý sa upevní do zdvíhacej kazety. Konštrukcia a tvar vaku mu umožňujú stáť s malou pomocou vo vzpriamenej poloha. Ako hovorí mama nášho klienta, takáto aktivita má zdravotný, ale aj terapeutický účinok. Jeho cvičenie tak už nie je obmedzené len na cviky ktoré sa dajú robiť v sediacej polohe.

Pokiaľ sa chcete dozvedieť viac o tom ako sme našim klientom pomohli vyriešiť prekonávanie schodov prečítajte si viac v sekcii referencie. Na všetky stropné zdviháky je možnosť získať príspevok od štátu. Viac o tom ako sa dá získať príspevok si môžete prečítať v našom článku. Pre osobnú bezplatnú konzultáciu nás môžete kontaktovať cez nižšie uvedený formulár a ozve sa Vám náš obchodný zástupca. Prípadne nás kontaktujte telefonicky na bezplatnom čísle 0800 500 534

Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií

OK