Stropný zdvihák pre nášho klienta zo Stropkova

Náš klient zo Stropkova zostal po chorobe pripútaný na lôžko. Stará sa o neho manželka, ktorá má takisto zdravotné obmedzenie. Presunúť ležiacu osobu z postele na invalidný vozík je pre jednu asistujúcu osobu bez pomoci namáhavé a rizikové. Hľadali preto riešenie, ktoré im uľahčí každodenné činnosti. Stropný zdvihák uľahčí takéto činnosti aj osobám málo fyzicky zdatným. Stropný zdvihák...

Náš klient zo Stropkova zostal po chorobe pripútaný na lôžko. Stará sa o neho manželka, ktorá má takisto zdravotné obmedzenie. Presunúť ležiacu osobu z postele na invalidný vozík je pre jednu asistujúcu osobu bez pomoci namáhavé a rizikové. Hľadali preto riešenie, ktoré im uľahčí každodenné činnosti. Stropný zdvihák uľahčí takéto činnosti aj osobám málo fyzicky zdatným.


stropný zdvihák inštalovaný v obývačke

Stropný zdvihák a uľahčenie starostlivosti

Pán Ján je odkázaný na používanie invalidného vozíka a väčšinu dňa trávi v obývacej izbe, ktorá je pre neho aj spálňou. Nedokáže sa samostatne presunúť z kresla na invalidný vozík, preto je stropný zdvihák pre neho a pre jeho manželku vítanou pomocou. Aj napriek tomu, že manželka nášho klienta má sama ochorenie, ktoré postihuje pohybové ústrojenstvo dokáže ho opatrovať samostatne. Po správnom zaškolení vie používať celý systém s ľahkosťou. Pred presunom z postele, alebo z kresla jednoducho umiestni pod manžela zdvíhací vak, ktorý sa následne upne k zdvíhacej kazete. Samotné zdvihnutie už má na starosti kazeta s elektromotorom, ktorá sa ovláda diaľkovým ovládačom. Po zdvihnutí do ideálnej výšky sa kazeta ľahkým pohybom presunie v horizontálnom smere nad invalidný vozík. Po spustení do invalidného vozíka sa dá zdvíhací vak spod sediacej osoby jednoducho vybrať. Prípadne sa môže ponechať vo vozíku pre uľahčenie ďalšieho zdvíhania.

Stropný zdvihák – portálový systém

Aby bolo možné pokryť čo najväčší priestor je zdvíhacie zariadenie u nášho klienta nainštalované tzv. portálovým systémom. V praxi to znamená, že s jednou zdvíhacou kazetou je možné dvíhať človeka na viacerých miestach v miestnosti. Na strope sú nainštalované dve rovnobežné koľajnice, na ktorých je pripevnená ďalšia pohyblivá koľajnica. Táto pohyblivá koľajnica umožňuje pohyb po celej dĺžke vyššie spomínaných rovnobežných koľajníc. Zároveň je možné po celej dĺžke pohyblivej koľajnice manipulovať so zdvíhacou kazetou.

Takto môže byť opatrovaná osoba ľahko presúvaná na invalidný vozík z postele a takisto aj z kresla. Univerzálnosť tohto riešenia spočíva v tom, že aj keď sa zmení poloha nábytku v miestnosti, využiteľnosť stropného zdviháku zostáva rovnaká. Portálové riešenie dokáže pokryť celú miestnosť. Zároveň nijak neprekáža, keďže celý systém je umiestnený pod stropom. Zdvíhacia kazeta je napájaná batériou. Batéria sa nabíja v dobe nečinnosti zariadenia. Stačí len zasunúť káblový diaľkový ovládač do držiaku umiestneného na stene. Nosnosť stropného zdviháku PLS je v tomto prípade 200kg, ale v prípade potreby je možné dodať zdvíhaciu kazetu s nosnosťou až 500kg.

stropný zdvihák PLS

Pokiaľ sa chcete dozvedieť viac o tom ako sme našim klientom pomohli vyriešiť presun v rámci bytu prečítajte si viac v sekcii referencie. Na všetky stropné zdviháky je možnosť získať príspevok od štátu. Viac o tom ako sa dá získať príspevok si môžete prečítať v našom článku. Pre osobnú bezplatnú konzultáciu nás môžete kontaktovať cez nižšie uvedený formulár a ozve sa Vám náš obchodný zástupca. Prípadne nás kontaktujte telefonicky na bezplatnom čísle 0800 500 534

Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií

OK