Stropný zdvihák u nášho klienta zo stredného Slovenska

Stropný zdvihák je univerzálne zariadenie umožňujúce dvíhanie a polohovanie opatrovanej osoby bez väčšej námahy. Má mnoho využití a často ho pre našich klientov konfigurujeme tak aby dokázal pokryť viac miestností. Niekedy ale klienti žiadajú inštaláciu len v jednej miestnosti, najčastejšie v spálni. Tak ako u nášho klienta zo stredného Slovenska. Stropný zdvihák ako každodenná pomoc Náš...

Stropný zdvihák je univerzálne zariadenie umožňujúce dvíhanie a polohovanie opatrovanej osoby bez väčšej námahy. Má mnoho využití a často ho pre našich klientov konfigurujeme tak aby dokázal pokryť viac miestností. Niekedy ale klienti žiadajú inštaláciu len v jednej miestnosti, najčastejšie v spálni. Tak ako u nášho klienta zo stredného Slovenska.


Stropný zdvihák u nášho klienta zo stredného Slovenska

Stropný zdvihák ako každodenná pomoc

Náš klient mal jednoduchú požiadavku. Potreboval sa dostať hlavne z postele na vozík a naspäť. Keďže dokázal vykonávať hygienu samostatne, nebolo potrebné inštalovať stropný zdvihák aj v kúpeľni. S presúvaním z postele na vozík mu pomáha manželka. Jediné čo musí spraviť je umiestniť zdvíhací vak pod manžela a pripnúť ho k zdvíhacej kazete. Následne už len stačí stlačiť tlačidlo na diaľkovom ovládači a samotné zdvihnutie prebehne s pomocou elektromotora. Keď dosiahne zdvíhaný klient optimálnu výšku netreba nič viac len ho ľahkým pohybom presunúť vo vaku nad vozík a znovu diaľkovým ovládačom spustiť do vozíka. Potom už stačí len odopnúť vak zo zdviháka a celý úkon je ukončený.

stropný zdvihák nad posteľou portálový systém stropného zdviháku

Portálový systém

Okrem štandardnej koľajnice po ktorej sa pohybuje zdvíhacia kazeta a ktorá je umiestnená nad posteľou sme klientovi odporučili aj tzv. portálový systém. Znamená to, že po inštalácii stropného zdviháku v miestnosti nie je dvíhanie obmedzené len na jedno miesto. Koľajnica na ktorej je upevnená zdvíhacia kazeta sa totiž sama pohybuje po dvoch rovnobežných koľajniciach, ktoré sú inštalované po bočných stenách. Vďaka tomuto riešeniu je možné využívať stropný zdvihák na ktoromkoľvek mieste v izbe. Je to vhodné riešenie vtedy, ak by bolo potrebné zmeniť umiestnenie nábytku, prípadne ak sa v izbe nachádza aj kreslo v ktorom klient sedáva. Takto nie je použitie obmedzené len na bezprostredné okolie postele.

portálový systém detail portálový systém detail 2

Stropný zdvihák ako univerzálne zariadenie

Využitie stropného zdvíhacieho systému sa nemusí obmedziť len na jednu, alebo dve miestnosti v domácnosti. Najčastejšou konfiguráciou je inštalácia v spálni a v kúpeľni, kde sa odohrávajú pravidelné každodenné aktivity. V prípade potreby je možné stropný zdvihák vyskladať tak aby pokryl viacero miestností v byte, alebo dome. Dokonca je možné jednotlivé miestnosti prepájať tzv. prehupovým systémom. Vtedy nie je potrebné opustiť zdvíhací vak ani pri prekonávaní zárubní. Týmto spôsobom je možné kontinuálne a bez prerušenia prejsť napríklad zo spálne do obývacej miestnosti, alebo do kúpeľne. Možnosti stropného zdvíhacieho systému sú v tomto ohľade neobmedzené. Pokiaľ máte záujem o bližšie informácie a návrh riešenie u Vás doma neváhajte nás osloviť.

Ak sa chcete dozvedieť viac o tom ako sme našim klientom pomohli vyriešiť zdvíhanie v domácnosti prečítajte si viac v sekcii referencie. Na všetky stropné zdviháky je možnosť získať príspevok od štátu. Viac o tom ako sa dá získať príspevok si môžete prečítať v našom článku. Pre osobnú bezplatnú konzultáciu nás môžete kontaktovať cez nižšie uvedený formulár a ozve sa Vám náš obchodný zástupca. Prípadne nás kontaktujte telefonicky na bezplatnom čísle 0800 500 534

Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií

OK