Stropný zdvihák v modernej domácnosti

Pred časom nás oslovila naša klientka, ktorá mala od nás už dávnejšie nainštalované zdvíhacie zariadenie – stropný zdvihák. So synom sa sťahovali do nového domu a za tie roky sa stalo pre nich používanie zdvíhacieho systému nevyhnutnosťou. Hlavnou požiadavkou bola inštaláciu stropného zdviháku bez narušenia moderného rázu domácnosti. Túto možnosť sme využili naplno a zvolili sme zaujímavé...

Pred časom nás oslovila naša klientka, ktorá mala od nás už dávnejšie nainštalované zdvíhacie zariadenie – stropný zdvihák. So synom sa sťahovali do nového domu a za tie roky sa stalo pre nich používanie zdvíhacieho systému nevyhnutnosťou. Hlavnou požiadavkou bola inštaláciu stropného zdviháku bez narušenia moderného rázu domácnosti. Túto možnosť sme využili naplno a zvolili sme zaujímavé riešenie.


stropný zdvihák v spálni

Zdvíhacie zariadenie ukryté v strope

Ako vyplýva už z názvu – stropný zdvihák sa inštaluje na strop, alebo pod strop. Spôsobov montáže je viac podľa priania klienta, alebo podľa toho čo dovolí daný priestor. Naša klientka si priala aby interiér domu, ktorý si sama navrhovala bol narušený čo najmenej a zároveň aby zostala zachovaná funkčnosť zdvíhacieho zariadenia. Navrhli sme jej možnosť zakomponovať stropný zdvihák priamo do stropu. Ako je to možné? Zvolili sme zapustenie vodiacich koľajníc do podhľadu vytvoreného zo sadrokartónu. Stropný zdvíhací systém PLS takéto riešenie umožňuje bez problémov. Zosúladili sme našu montáž s plánom prác v dome našej klientky a výsledkom je zaujímavé dizajnové riešenie.

zdvíhanie v spálni stropný zdvihák nad vaňou stropný zdvíhací systém v sprchovacom kúte

stropný zdvihák v modernej domácnosti

Stropný zdvihák – uľahčenie opatrovania

Stropný zdvihák ladí s moderným rázom domu a umožňuje pohodlné dvíhanie a presúvanie opatrovanej osoby. Zariadenie je u našej klientky inštalované v spálni a v kúpeľni. Najčastejšie sa využíva napr. na presuny z postele na invalidný vozík, do vane či sprchy. Nosnosť zdvíhacej kazety, ktorá zabezpečuje zdvih a presun je v tomto prípade 200kg. Univerzálne riešenie však umožňuje použiť zdvíhaciu kazetu s nosnosťou až do 500kg. Naša klientka si pochvaľuje systém z viacerých dôvodov – najviac ju teší komfort pri každodenných úkonoch, jednoduchá manipulácia, ale zároveň aj fakt, že zariadenie pôsobí diskrétne.

vodiace koľajnice zapustené v strope portálový systém vodiacich koľajníc

Stropný zdvihák s jednoduchou manipuláciou

Inovatívne ovládacie prvky stropného zdviháku PLS Vám ušetria námahu a každodenné činnosti sa stanú dôstojnými a zaberú minimum času. Diaľkové ovládanie zdvíhacej kazety spraví z náročnej fyzickej záťaže doslova pohyb jedným prstom. Aplikácia zdvíhacieho vaku je intuitívna a následný presun vo vodorovnom smere je komfortný a taktiež vyžaduje minimum fyzickej sily. Inštalácia tzv. portálovým systémom umožňuje pokryť jednou zdvíhacou kazetou celú miestnosť. Na strope sú inštalované dve rovnobežné koľajnice v ktorých sa pohybuje ďalšia koľajnica. Pohyblivá koľajnica využíva celú dĺžku vodiacich koľajníc a zdvíhacia kazeta zase využíva celú dĺžku pohyblivej koľajnice. Vďaka tomu je možné v priebehu pár sekúnd premiestniť zdvíhaciu kazetu na akékoľvek miesto v izbe, alebo v kúpeľni.

stropný zdvihák - diaľkový ovládač zdvíhacia kazeta

nabíjačka stropného zdviháku stropný zdvihák nad posteľou

Pokiaľ sa chcete dozvedieť viac o tom ako sme našim klientom pomohli vyriešiť opatrovanie v domácnosti prečítajte si viac v sekcii referencie. Na všetky stropné zdviháky je možnosť získať príspevok od štátu. Viac o tom ako sa dá získať príspevok si môžete prečítať v našom článku. Pre osobnú bezplatnú konzultáciu nás môžete kontaktovať cez nižšie uvedený formulár a ozve sa Vám náš obchodný zástupca. Prípadne nás kontaktujte telefonicky na bezplatnom čísle 0800 500 534

Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií

OK