Zvislá plošina B385 v rodinnom dome na strednom Slovensku

Pred časom nás oslovila manželka nášho klienta, ktorá potrebovala pomôcť s riešením vstupu do domu. Pán Jaroslav zo stredného Slovenska pred 1,5 rokom ostal pripútaný na invalidný vozík. Spolu s manželkou bývajú v rodinnom dome, ktorý nebol prispôsobený pre osobu na vozíku. Pozrite sa ako sme pomohli odstrániť túto bariéru.  Rodinný dom s niekoľkými schodiskami Odstránenie bariér v rodinných...

Pred časom nás oslovila manželka nášho klienta, ktorá potrebovala pomôcť s riešením vstupu do domu. Pán Jaroslav zo stredného Slovenska pred 1,5 rokom ostal pripútaný na invalidný vozík. Spolu s manželkou bývajú v rodinnom dome, ktorý nebol prispôsobený pre osobu na vozíku. Pozrite sa ako sme pomohli odstrániť túto bariéru. 


Rodinný dom s niekoľkými schodiskami

Odstránenie bariér v rodinných domoch môže byť náročné. Každá architektonická bariéra je pre osobu na invalidnom vozíku bez pomoci neprekonateľná, obzvlášť ak takúto bariéru tvorí niekoľko schodísk. Často to býva schodisko pred vstupom do rodinného domu a ďalšie schodisko v rámci interiéru. U nášho klienta bolo tých schodísk dokonca viac, keďže aj jednotlivé miestnosti na poschodí boli medzi sebou oddelené pár schodíkmi. Prekonávať niekoľko bariér v rámci domu len pri presune zo spálne do kuchyne je náročné aj s použitím pomôcok. Snažili sme sa teda nájsť riešenie, ktoré odstráni bariéru na jednom mieste. Takúto možnosť nám poskytla terasa na poschodí domu, ktorá je otočená do záhrady. Z tej už vedie rovná plocha na ulicu.

Zvislá plošina ako ideálne riešenie

Zvislá plošina je ideálne riešenie bezbariérovosti, pretože dovoľuje presun bez akýchkoľvek obmedzení pre prevážanú osobu. Je dostatočne dimenzovaná na to aby pohodlne previezla vozíčkára aj s doprovodom. V tomto prípade bol priestor už pred montážou pripravený tak, že nám dovoľoval umiestniť zvislú plošinu bez problémov a bez obmedzení pre ostatných obyvateľov domu. Plošina je situovaná v záhrade a dovoľuje nášmu klientovi kedykoľvek prejsť z domu do záhrady a následne na ulicu. Podľa vyjadrení manželky nášho klienta používajú plošinu denne. Predtým sa nedokázali dostať von viac ako 1,5 roka, teraz je to činnosť nad ktorou sa nemusia ani zamýšľať. 

Moderná zdvíhacia plošina B385

B385 je určená do interiéru aj exteriéru. Keďže nevyžaduje opláštenie jej montáž je rýchla a nie sú potrebné žiadne zásadné stavebné úpravy. Vďaka tomu sa dá jednoducho inštalovať do nových aj existujúcich rodinných domov, bytoviek, ale aj verejných budov. Je vybavená bezpečnostnými prvkami ako je na tlak citlivé dno a automaticky uzamykateľné dvierka. V prípade, že nie je možné pod plošinou vybudovať priehlbeň, dodávame k plošine nájazd, ktorý prekonáva výšku 6cm. Zvislá plošina je priechodzia, ale je možné dodať ju aj s nastupovaním do L.

Pokiaľ sa chcete dozvedieť viac o tom ako sme našim klientom pomohli vyriešiť prekonávanie schodov prečítajte si viac v sekcii referencie. Na všetky zvislé plošiny je možnosť získať príspevok od štátu. Viac o tom ako sa dá získať príspevok si môžete prečítať v našom článku. Pre osobnú bezplatnú konzultáciu nás môžete kontaktovať cez nižšie uvedený formulár a ozve sa Vám náš obchodný zástupca. Prípadne nás kontaktujte telefonicky na bezplatnom čísle 0800 500 534ODPORÚČANÉ PRODUKTY

Zvislá zdvíhacia plošina Cibes A5000

vytah pre imobilnych

Zvislá zdvíhacia plošina B385

Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií

OK