Zvislá plošina ETNA v centre sociálnych služieb v Košiciach

V centre sociálnych služieb v Košiciach sme nainštalovali hydraulickú zvislú plošinu Etna. V zariadení sú trvalo ubytovaní aj imobilní klienti, ktorí sa potrebujú sami, alebo s doprovodom dostať do izieb na 1. poschodí. Na tieto účely si v zariadení sociálnych služieb zvolili zvislú zdvíhaciu plošinu Etna, ktorú sme im pred niekoľkými týždňami nainštalovali. Zvislá plošina a nedostatok...

V centre sociálnych služieb v Košiciach sme nainštalovali hydraulickú zvislú plošinu Etna. V zariadení sú trvalo ubytovaní aj imobilní klienti, ktorí sa potrebujú sami, alebo s doprovodom dostať do izieb na 1. poschodí. Na tieto účely si v zariadení sociálnych služieb zvolili zvislú zdvíhaciu plošinu Etna, ktorú sme im pred niekoľkými týždňami nainštalovali.


Zvislá plošina a nedostatok priestoru

Zvislá plošina je ideálne riešenie bezbariérovosti, pretože dovoľuje presun na ďalšie poschodie bez akýchkoľvek obmedzení pre prevážanú osobu. Kabína je dostatočne dimenzovaná na to aby pohodlne previezla vozíčkára aj s doprovodom a má automatické otváranie dverí. Plošinu sme umiestnili tak, aby nijak neprekážala pri bežnej prevádzke zariadenia. Na prízemí je spoločenská miestnosť s kuchyňou a počas dňa je tu čulý ruch. Ideálnym miestom na inštaláciu plošiny sa javil priestor medzi schodmi, ktorý ale bol značne obmedzený – okolo 1,5m. Aj napriek tomu sme do takéhoto priestoru mohli umiestniť plošinu, kde sa pohodlne zmestí osoba na vozíku a ďalšia sprevádzajúca osoba.

Riešenie bez strojovne nad plošinou a šachty pod plošinou 

Ako je možné do takto obmedzeného priestoru umiestniť plošinu s kabínkou aj opláštením? Vďaka úspornému priestorovému riešeniu a pohonu hydraulickým valcom. Toto riešenie zaručuje, že zvislú plošinu Etna je možné umiestniť aj do zúženého priestoru, je bezhlučná a spoľahlivá. Hydraulický valec sa nachádza priamo v opláštení plošiny vedľa kabíny. Celá strojová časť je ukrytá v kompaktnom boxe a ten je umiestnený v priestore pod schodami, kde je ľahko prístupný, ale zároveň nezavadzia. Nie je teda potrebná hlboká šachta pod plošinou a strojovňa nad plošinou. Okolo plošiny je opláštenie, ktoré je robené na mieru a prispôsobené interiéru budovy.

Tichá prevádzka a pohodlie pri používaní

Prevádzka takéhoto výťahu je potom maximálne tichá, čo je v centre sociálnych služieb s celodennou prevádzkou veľmi dôležité. Pri používaní jednoducho neruší ďalších klientov, ktorý sa nachádzajú vo svojich izbách, alebo v spoločných priestoroch. Ku komfortu prispieva aj vyhotovenie kabíny, kde sa nachádza ovládací panel so senzorovými tlačidlami, veľkoplošné zrkadlo, telefón pre komunikáciu v pripade potreby a LED osvetlenie.  K samostatnosti prispieva automatické otváranie dverí a senzorové tlačidlá privolávania, ktoré sú priamo na dverách kabíny.

Pokiaľ sa chcete dozvedieť viac o tom ako sme našim klientom pomohli vyriešiť prekonávanie schodov prečítajte si viac v sekcii referencie. Na všetky šikmé zvislé plošiny je možnosť získať príspevok od štátu. Viac o tom ako sa dá získať príspevok si môžete prečítať v našom článku. Pre osobnú bezplatnú konzultáciu nás môžete kontaktovať cez nižšie uvedený formulár a ozve sa Vám náš obchodný zástupca. Prípadne nás kontaktujte telefonicky na bezplatnom čísle 0800 500 534