Zvislá plošina na Okresnom úrade vo Zvolene

Bezbariérovosť vo verejných budovách je veľmi dôležitá z pohľadu integrácie imobilných občanov. Sme radi, keď môžeme prispieť k tvoreniu prostredia bez bariér vo verejnom priestore a uľahčiť tak každodenný život ľuďom, pre ktorých sú niektoré prekážky neprekonateľné. Tak ako v prípade klientského centra Okresného úradu vo Zvolene, kde sme nainštalovaná zvislá plošina Cibes B385. Zvislá...

Bezbariérovosť vo verejných budovách je veľmi dôležitá z pohľadu integrácie imobilných občanov. Sme radi, keď môžeme prispieť k tvoreniu prostredia bez bariér vo verejnom priestore a uľahčiť tak každodenný život ľuďom, pre ktorých sú niektoré prekážky neprekonateľné. Tak ako v prípade klientského centra Okresného úradu vo Zvolene, kde sme nainštalovaná zvislá plošina Cibes B385.


zvisla zdvihacia plosina b385 ou zvolen

Zvislá plošina ako ideálne riešenie bezbariérovosti

Pred vstupom do budovy úradu sa nachádza dlhé schodisko, ktoré tvorí bariéru pre vozičkárov a ľudí s obmedzenou schopnosťou pohybu. Ako vhodné riešenie sme v tomto prípade zvolili zvislú zdvíhaciu plošinu, ktorá dokáže komfortne previezť vozičkára aj s doprovodom. Maximálna nosnosť je až 385kg a užitočný rozmer plošiny je 1100x1467mm. Zariadenie je určené do vonkajšieho prostredia a je dimenzované tak aby sa dalo bez problémov používať aj počas nepriaznivých poveternostných podmienok.

plosina pri schodoch OU zvolen B385 OU Zvolen horna stanica

Bezproblémová obsluha

Obsluha zariadenia je veľmi jednoduchá. Princíp fungovania je veľmi podobný ako pri klasickom výťahu. Na privolanie slúžia tlačidlá v dolnej a hornej stanici. Na plošine sa potom nachádza ovládací panel s tlačidlami ovládajúcimi samotnú jazdu hore a dole. Po stlačení tlačidla sa plošina presunie do príslušnej stanice, zastane vo výške podlahy poschodia a následne sa odomknú široké dvierka. Dostatočný priestor na plošine a šírka dvierok umožňujú bezpečné a pohodlné manévrovanie pri nastupovaní a vystupovaní aj s elektrickým invalidným vozíkom, príp. elektrickým skútrom.

B385 ovladanie v kabine B385 privolavac v stanici

Bezpečnosť a spoľahlivosť na prvom mieste

Zvislá zdvíhacia plošina Cibes B385 je vybavená spoľahlivými bezpečnostnými prvkami. Zo spodnej strany plošiny sa nachádza dno citlivé na tlak. Ak by sa pri jazde smerom dole pod plošinou nachádzala akákoľvek prekážka, senzor sa aktivuje a plošinu bezpečne zastaví. Priamo na plošine, v priestore nad ovládacím panelom sa zase nachádza bezpečnostný senzor, ktorý plošinu zastaví ak by sa vyskytla prekážka pri jazde smerom hore. Štandardným prvkom je STOP tlačidlo a núdzový zosuv pre prípad výpadku elektrického prúdu.

plosina B385 OU Zvolen

Pokiaľ sa chcete dozvedieť viac o tom ako sme našim klientom pomohli vyriešiť prekonávanie schodov prečítajte si viac v sekcii referencie. Na všetkyzvislé plošiny je možnosť získať príspevok od štátu. Viac o tom ako sa dá získať príspevok si môžete prečítať v našom článku. Pre osobnú bezplatnú konzultáciu nás môžete kontaktovať cez nižšie uvedený formulár a ozve sa Vám náš obchodný zástupca. Prípadne nás kontaktujte telefonicky na bezplatnom čísle 0800 500 534ODPORÚČANÉ PRODUKTY

vytah pre imobilnych

Zvislá zdvíhacia plošina B385

Zvislá zdvíhacia plošina Cibes A5000

Tento web používa súbory cookies. Prehliadaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií

OK