Zvislá plošina vo vonkajšom prostredí

Náš klient z Košíc býva v bytovom dome do ktorého vedie 5 schodov. Pán Slavomír používa invalidný vozík a preto je pre neho nemožné takúto bariéru samostatne prekonať. Po dohode s klientom sme navrhli ako riešenie zvislú zdvíhaciu plošinu Ascendor PLV9, ktorá v pohotovostnom stave zaberá minimum priestoru a zároveň jej rozmery dovolili využiť priestor vedľa schodov. Plošinu sme dodali na...

Náš klient z Košíc býva v bytovom dome do ktorého vedie 5 schodov. Pán Slavomír používa invalidný vozík a preto je pre neho nemožné takúto bariéru samostatne prekonať. Po dohode s klientom sme navrhli ako riešenie zvislú zdvíhaciu plošinu Ascendor PLV9, ktorá v pohotovostnom stave zaberá minimum priestoru a zároveň jej rozmery dovolili využiť priestor vedľa schodov. Plošinu sme dodali na kľúč. Okrem samotnej plošiny sme zhotovili aj prístupový chodník k plošine a všetky potrebné úpravy existujúceho priestoru.


zvislá zdvíhacia plošina PLV9 Košice 01

Priestorovo úsporné riešenie

Zvislá zdvíhacia plošina Ascendor PLV9 je unikátnym riešením bezbariérovosti. Napriek tomu, že sa jedná o zdvíhacie zariadenie, ktoré sa pohybuje vo zvislom smere a teda funguje na podobnom princípe ako výťah, nie je potrebné budovať priehlbeň, ani veľký betónový základ. V tomto prípade stačilo vybudovať základ o rozmere 75 x 63 cm do ktorého sa ukotvujú nosné prvky plošiny. Samotná plošina je v dobe keď sa nepoužíva zaklopená nabok a teda nezaberá takmer žiadny priestor. Vďaka tomuto riešeniu sú v dobe nečinnosti zakryté aj ovládacie prvky umiestnené na plošine a nemôže dôjsť k jej zneužitiu aj keď je inštalovaná na verejne prístupnom mieste. Priestor na plošine je 1000 x 800 mm, nosnosť môže byť až 300kg. Tieto parametre dovoľujú bezproblémový prevoz osoby aj na elektrickom invalidnom vozíku. Otvorenie a privolanie plošiny je riešené diaľkovými ovládačmi. Samotný pohyb z jednej stanice do druhej je takisto možné ovládať aj tlačidlami priamo na plošine. Na plošine je diagnostický displej, ktorý v slovenskom jazyku informuje o stave plošiny. Zariadenie je napájené 4 batériami, ktoré zabezpečia bezpečnú prevádzku aj v prípade výpadku elektrického prúdu. Prevádzka plošiny je takmer bezhlučná vďaka prepracovanému mechanizmu pohonu a presným nerezovým vodiacim koľajniciam.

zvislá zdvíhacia plošina PLV9 Košice 02

Bezpečnosť a jednoduché používanie

Po odklopení a privolaní plošiny do dolnej stanice sa plošina sama otvorí a vyklopí sa nájazd ktorým sa dá na plošinu pohodlne nastúpiť. V hornej stanici sa nachádzajú estetické dvierka, ktoré je možné jednoducho zakomponovať do existujúceho zábradlia. Sú vybavené elektromagnetickým zámkom, ktoré zabraňujú ich otvoreniu v čase keď plošina nie je zaparkovaná v hornej parkovacej pozícii. Na všetkých stranách zariadenia, ktoré môžu prísť do kontaktu s voľne umiestnenou prekážkou sa nachádzajú bezpečnostné tlakové senzory, ktoré v prípade potreby okamžite zastavia jazdu. Zvislá plošina Ascendor PLV9 sa dá použiť až do zdvihu 1,4m. Je možné inštalovať ju vo vnútornom aj vonkajšom prostredí. Zariadenie je takisto možné montovať na stenu, v takom prípade zaberá v zaklopenom stave len 33cm.

Pokiaľ sa chcete dozvedieť viac o tom ako sme našim klientom pomohli vyriešiť prekonávanie schodov prečítajte si viac v sekcii referencie. Na všetky zvislé plošiny je možnosť získať príspevok od štátu. Viac o tom ako sa dá získať príspevok si môžete prečítať v našom článku. Pre osobnú bezplatnú konzultáciu nás môžete kontaktovať cez nižšie uvedený formulár a ozve sa Vám náš obchodný zástupca. Prípadne nás kontaktujte telefonicky na bezplatnom čísle 0800 500 534