Riešenie stoličkového výťahu v dome s 2 bytmi

Naša klientka z Lučenca mala už dlhšiu dobu zdravotné problémy, ktoré jej sťažovali prekonávanie schodov. Pani Alžbeta potrebovala prekonať schody v  dome, kde sa v podkroví  nachádzajú 2 byty.  Jeden obýva priamo klientka a v druhom bývajú jej príbuzní. Keďže schodisko pravidelne používa okrem pani Alžbety niekoľko ďalších ľudí, bolo potrebné zvoliť adekvátne riešenie.


Stoličkový výťah prispôsobený klientke a prostrediu

Voľba padla na stoličkový výťah TWO, ktorý na schodoch zaberá minimum miesta. V strede schodiska sa totiž nachádza úzka podesta, kde je potrebné ušetriť každý centimeter miesta pre ostatných obyvateľov domu. Vodiaca koľajnica má v prípade tohto zariadenia priemer rúrok len 45mm. Preto je vhodná práve na miesta kde je dôležitá nenápadnosť bezbariérového riešeniaĎalším spôsobom ako ušetriť miesto je parkovanie so 180° zákrutou v dolnej stanici a 90° zákrutou v hornej stanici. Vďaka tomu v dobe nečinnosti sedačka neuberá zo šírky schodov a je bezpečne zaparkovaná tam, kde nikomu neprekáža.

Samotný stoličkový výťah má nosnosť až 150kg a je nastavený presne na mieru postavy pani Alžbety. V tomto prípade je upravená šírka sedadla a výška sedu. Prispôsobenie sedačky stoličkového výťahu je dôležité, pretože následne užívateľovi uľahčuje nastupovanie a vystupovanie. Tiež má vplyv na pohodlie pri samotnom prevážaní.

Stoličkový výťah TWO je možné farebne zladiť s farbou interiéru, tak ako v tomto prípade. Klientka si želala aby zariadenie vizuálne nenarúšalo prostredie domu. Výberom farieb samotnej sedačky a vodiacej koľajnice sa jej to s vkusom podarilo. Prajeme príjemné používanie a sme radi, že vďaka tomuto zariadeniu už nebudú pre pani Alžbetu schody neprekonateľným problémom.

Na financovanie stoličkové výťah je možné získať štátny príspevok, tak ako to bolo aj v tomto prípade. Pokiaľ chcete vedieť viac neváhajte nás kontaktovať cez nižšie uvedený formulár a ozve sa Vám náš obchodný zástupca. Prípadne nás kontaktujte telefonicky na bezplatnom čísle 0800 500 534

Zavoláme Vám naspäť.

Radi zodpovieme Vaše otázky osobne. Nechajte nám Vaše telefónne číslo a my Vás budeme v čo najkratšom čase kontaktovať.

Vaše údaje nebudú zneužité.

NAŠE ZARIADENIA MÁME SKLADOM