Schodisková plošina na úzkych schodoch

Naša klientka z Popradu potrebovala vyriešiť problém, ktorý sa týka mnohých imobilných ľudí. Býva v rodinnom dome a samotná obytná časť sa nachádza na vyvýšenom prízemí. K nej vedie pár schodov, ktoré sú pomerne úzke. V tomto prípade bola šírka len niečo viac ako jeden meter. Pozrite sa ako sme túto bariéru vyriešili a prečítajte si ako je s ňou spokojný pán Milan – otec našej klientky.


Úzke schody a invalidný vozík

Vstupné priestory rodinných, ale aj bytových domov sú často značne obmedzené. Pri projektovaní totiž málokto myslí na to, že do budúcnosti môžu tvoriť náročnú bariéru. Na takéto schody sa samozrejme vždy dá inštalovať stoličkový výťah, ktorému stačí aj malá šírka schodov. Väčší problém nastane, pokiaľ potrebuje prekonať schodisko vozičkár. Vtedy treba zvoliť riešenie, ktoré je na jednej strane dostatočne veľké na to aby sa na ňom previezol človek na vozíku, ale zároveň sa musí zmestiť do úzkeho priestoru. Na takéto prípady je ideálna šikmá schodisková plošina Ascendor PLG7.

A ako je s riešením spokojný otec našej klientky? Citujeme: „Schodisková plošina od Ridopu nám pomohla vyriešiť problém, ktorý nás dlho trápil. Teraz prevezieme dcéru po schodoch jednoducho a bez námahy. Keď plošinu nepotrebujeme nezavadzia nám na schodoch. Sme veľmi spokojní.“

 

 

Čísla v praxi

Výťah pre imobilných Ascendor PLG7 je možné použiť na schodoch, ktoré majú šírku len 84cm a v zloženom stave zaberá len 27cm. Ako je to možné? Pri vývoji tohto typu plošiny výrobca totiž myslel na to, že schody na ktoré sa bude plošina montovať sa už zmeniť nedajú a preto je treba maximálne prispôsobiť zariadenie. Jedná sa o výrobok rakúskej firmy, ktorá sa zaoberá práve tým ako vyrobiť kvalitné zariadenia, ktoré splnia aj tie najprísnejšie požiadavky na priestor a komfort prevážanej osoby. Plošina je plne automatická, má moderné dotykové ovládanie a informačný displej. Je možné ovládať ju aj diaľkovo a horná časť jej nerezovej vodiacej koľajnice slúži ako madlo zábradlia pre peších.

Pokiaľ chcete vedieť viac o tom ako Vám môže schodisková plošina pomôcť pozrite si ako sme vyriešili problém s prekonávaním schodov u našich klientov tu. Na šíkmú schodiskovú plošinu môžete dokonca získať príspevok od štátu. Pre osobnú bezplatnú konzultáciu nás môžete kontaktovať cez nižšie uvedený formulár a ozve sa Vám náš obchodný zástupca. Prípadne nás kontaktujte telefonicky na bezplatnom čísle 0800 500 534

Zavoláme Vám naspäť.

Radi zodpovieme Vaše otázky osobne. Nechajte nám Vaše telefónne číslo a my Vás budeme v čo najkratšom čase kontaktovať.

Vaše údaje nebudú zneužité.

NAŠE ZARIADENIA MÁME SKLADOM