Stoličkový výťah a nedostatok miesta na schodoch

Častým problémom pri riešení bariéry v bytových, ale najmä rodinných domoch je nedostatok miesta v nástupných staniciach. Takáto situácia sťažuje nielen nastupovanie a vystupovanie na sedačku, ale v niektorých prípadoch dokonca nie je možné ani bez stavebných úprav stoličkový výťah namontovať.


Stoličkový výťah Modulair parkovanie
Stoličkový výťah Modulair parkovanie

Tak ako pri všetkých zdvíhacích zariadeniach, aj pri stoličkovom výťahu je dôležité aby sa osoba, ktorá ho bude používať dokázala naň dostať bez problémov a zložitých manévrov pri nastupovaní. Z tohto dôvodu musí sedačka zastať čo najnižšie pri podlahe. Zároveň je ale dôležité mať pre nastupovanie dostatok priestoru v oblasti nôh. Niekedy sa však nachádza práve v tomto priestore stena, zárubňa, alebo kus nábytku, ktorý nie je možné premiestniť. Vtedy hrá rolu každý centimeter a nie je možné použiť štandardný spôsob zástavby koľajnice bez toho aby sa na schodoch musel robiť stavebný zásah. Stavebné úpravy schodov sú časovo aj finančne náročné, a preto sa snažíme našim klientom ponúkať riešenia, ktoré im maximálne uľahčia život.

Názorné riešenie u klienta

Schodisková sedačka Otolift Modulair je univerzálne zariadenie a má niekoľko možností ako sa prispôsobiť nedostatku miesta na schodoch. A práve pre tie najužšie priestory je tu riešenie, ktoré vám chceme ukázať. Na montáž koľajnice a zaparkovanie sedačky v tomto prípade stačí doslova pár centimetrov. Klienta tým odbremeníme od zložitých úprav schodov, prípadne priestoru pred schodmi. Pozrite si ako to funguje na videu, ktoré ukazuje ako toto riešenie pomáha nášmu klientovi na strednom Slovensku.

Klient býva v dvojgeneračnom dome na 1. poschodí a k jeho bytu vedie pomerne úzke schodisko. Naviac sa ešte priamo na začiatku aj na konci schodov nachádzajú dvere. Tieto nebolo možné demontovať, kvôli oddeleniu priestoru od prízemia. Bolo potrebné nájsť riešenie, ktoré pôvodnú dispozíciu schodov a umiestnenie dverí zachová.

Stoličkový výťah Modulair je práve na takéto situácie stvorený. Koľajnica je totiž kotvená priamo na prvom schode a pre jednoduché nastupovanie sa po nej sedačka stoličkového výťahu automaticky zosunie až k podlahe.  Následne sa automaticky otočí do polohy, ktorá je pohodlná pre nasadnutie. Po nastúpení sa sedačka znovu otočí a následne sa pohne smerom k hornej stanici.

V hornej stanici sa takisto sedačka po dojazde automaticky otočí priamo do dverí. Klient tak jednoducho vystúpi priamo na podlahu horného poschodia. Po vystúpení sa sedačka znovu sama otočí a dvere na hornom poschodí je možné bez problémov zavrieť.  Všetky tieto úkony sú automatizované a na ich ovládanie stačí stlačenie jedného tlačidla.

Stoličkový výťah Modulair koľajnica
Stoličkový výťah Otolift Modulair koľajnica

Stoličkový výťah Modulair sa prispôsobí Vašim schodom

Schodisková sedačka Modulair je moderné a inovatívne zariadenie, ktoré má široké možnosti prispôsobenia. Koľajnicu dokážeme vytvarovať tak, aby presne sadla na Vaše schody. Sedačka sa dokáže motoricky natáčať pre ľahšie nastupovanie a vystupovanie a takisto sa dokáže pootočiť aj počas jazdy v prípade extrémne úzkych schodísk.

Štandardom je aj motorické sklápanie opierky na nohy. Okrem toho je možné si  stoličkový výťah prispôsobiť aj vizuálne výberom rôznych farieb koľajnice a rôznych materiálov a farieb samotnej sedačky. Samozrejmosťou sú bezpečnostné prvky a prispôsobenie sedacej časti podľa postavy a zdravotného stavu klienta.

Stoličkový výťah Modulair na schodochStoličkový výťah Modulair začiatok koľajnicaStoličkový výťah Modulair koľajnicaStoličkový výťah Modulair zložený

NAŠE ZARIADENIA MÁME SKLADOM