Stoličkový výťah – ako dlho trvá inštalácia

Inštalácia stoličkového výťahu nie je tak časovo náročná ako by sa mohlo zdať. Moderné schodiskové sedačky sú vyrábané buď na mieru, alebo sa dajú vyskladať z predpripravených dielcov priamo u Vás na schodoch. Pokiaľ sa jedná o montáž v rámci jedného alebo dvoch poschodí, stoličkový výťah Vám nainštalujeme v priebehu jedného dňa


Servis pomocok pre invalidov

Montáž bez stavebných zásahov

Ako je možné, že na inštaláciu stoličkového výťahu nie sú potrebné v podstate žiadne stavebné úpravy? Veľmi jednoducho: stoličkový výťah sa inštaluje do schodov a nijakým spôsobom nenarušuje stenu, ani zábradlie. Dokonca vo väčšine prípadov ani nie je potrebné odstrániť kobere, ktorý je na schodoch. Do schodiskových stupňov sa navŕtajú nohy na ktorých je ukotvená vodiaca koľajnica. To na koľko schodov sa jednotlivé nohy ukotvia vieme určiť vopred, v priemere vychádza na každý 3. – 4. schod.

Vo výnimočných prípadoch sa inštaluje vodiaca koľajnica aj do steny, ktorá vedie pozdĺž schodov. Takéto riešenie, ale volíme práve v prípadoch, kedy si klient neželá zasahovať do štruktúry schodov.

Schodisková sedačka Modulair

Stoličkový výťah – ako prebieha jeho inštalácia

Stoličkový výťah vo väčšine prípadov nainštalujeme v priebehu niekoľkých hodín. Ak sa nejedná o zariadenie, ktoré by malo prekonávať viac ako dve poschodia tak sa jedná o pomerne rýchly proces. Inštalácia nenaruší ani bežný chod domácnosti. Počas montáže nie je potrebné opustiť Váš domov a môžete dohliadať na postup prác. Treba mať na pamäti, že upevňovanie vodiacej koľajnice si vyžaduje vŕtanie do schodov. Ak ste alergický na prach, neodporúčame Vám zdržiavať sa v blízkosti schodov bezprostredne počas vŕtania.

Ďalšou časťou inštalácie je osadenie samotnej sedačky. Nasadí sa na pripravenú vodiacu koľajnicu. Naši technici urobia nevyhnutné nastavenia, naprogramujú dráhu, ktorú bude zariadenie prekonávať. Ak sú Vaše schody veľmi úzke naprogramuje sa aj otáčanie sedačky počas jazdy tak, aby ste mali istotu, že v úzkych priestoroch nenarazíte kolenami, prípadne chodidlami do protiľahlej steny, alebo zábradlia. Naše stoličkové výťahy je možné prispôsobiť aj postave. Pokiaľ treba po odskúšaní nastaviť výšku, alebo šírku sedu, naši technici ju radi prispôsobia Vašim požiadavkám.

Môžete si však byť istý, že po každom vŕtaní a inštalácii naši technici prach odstránia a Vaše schody privedú čistého stavu ako pred montážou.

Keď nainštalujeme Váš stoličkový výťah

Po inštalácii stoličkového výťahu Vám odovzdáme Vašu domácnosť v pôvodnom stave, len s pridanou hodnotou – Vašou nezávislosťou v podobe nového stoličkového výťahu. Bezprostredne po namontovaní a odskúšaní Vás naši skúsení technici podrobne zaškolia do užívania a prevedú Vás všetkými dôležitými funkciami a možnosťami schodiskovej sedačky. Neodídu skôr ako sa neuistia, že je zariadenie pre Vás maximálne bezpečné a pohodlné. Je veľmi dôležité aby bolo používanie stoličkového výťahu pred ich odchodom pre Vás rutinou.

Budete prekvapený ako zapadne stoličkový výťah do Vašej domácnosti a ako málo miesta zaberá. Pri zloženej sedačke zostane na Vašich schodoch stále dostatok priestoru aj pre ostatných členov domácnosti.

Výťah na schody TWO

Stoličkový výťah – čo nasleduje po odchode našich technikov

S kúpou schodiskovej sedačky od nás dostávate aj starostlivosť po kúpe. Sme kedykoľvek pripravený pomôcť Vám. Ako sme uviedli vyššie, naši technici Vám podrobne vysvetlia ako stoličkový výťah funguje. Ak budete mať ďalšie otázky, môžete nám kedykoľvek zavolať. Radi zodpovieme Vaše otázky – tie jednoduché, aj tie zložitejšie. Či už naši obchodní zástupcovia, alebo pracovníci na zákazníckej linke sú odborne vyškolení a väčšinu Vašich otázok dokážu zodpovedať telefonicky, alebo mailom, prípadne cez náš chat na stránke ridop.sk. Ak to ale nebude možné, sme kedykoľvek pripravený Vás opätovne navštíviť. Naši servisní technici a obchodní zástupcovia sú rozmiestnený regionálne na celom území Slovenska.

Váš stoličkový výťah sa budeme snažiť nainštalovať v čo najkratšom čase od objednania. Od prvého kontaktu, cez návštevu nášho obchodného zástupcu až po samotnú montáž plánujeme naše činnosti tak, aby sme vyhoveli Vašim požiadavkám a aby ste mohli bariéru vo Vašom domácom prostredí prekonať čo najskôr.

Pokiaľ sa chcete dozvedieť viac o tom ako sme našim klientom pomohli vyriešiť prekonávanie schodov prečítajte si viac v sekcii referencie. Na všetky šikmé zvislé plošiny je možnosť získať príspevok od štátu. Viac o tom ako sa dá získať príspevok si môžete prečítať v našom článku. Pre osobnú bezplatnú konzultáciu nás môžete kontaktovať cez nižšie uvedený formulár a ozve sa Vám náš obchodný zástupca. Prípadne nás kontaktujte telefonicky na bezplatnom čísle 0800 500 534

Zavoláme Vám naspäť.

Radi zodpovieme Vaše otázky osobne. Nechajte nám Vaše telefónne číslo a my Vás budeme v čo najkratšom čase kontaktovať.

Vaše údaje nebudú zneužité.

NAŠE ZARIADENIA MÁME SKLADOM