Stoličkový výťah, alebo schodisková sedačka. Aký je rozdiel?

Schodisková sedačka a stoličkový výťah sú zameniteľné pojmy, ktoré popisujú ten istý produkt. Jedná sa o zariadenie, ktoré sa montuje na schody, prípadne do steny ktorá schody lemuje. Umožňujú osobám so zníženou mobilitou ľahký presun hore a dole po schodoch. Zároveň necháva dostatok priestoru na schodoch pre ostatných členov domácnosti.


Stoličkový výťah TWO

Komfort a bezpečnosť

Schodisková sedačka uľahčuje život najmä starším ľuďom, alebo osobám so zdravotným znevýhodnením. Dokáže sprístupniť poschodia, ktoré by bez nej boli neprístupné. Užívateľom stoličkového výťahu, ale aj ich príbuzným prináša pocit bezpečia a značne eliminuje riziko pádov na schodoch. Stoličkový výťah umožňuje ľuďom s obmedzenou mobilitou komfortný a bezpečný presun po schodoch bez asistencie ďalšej osoby.

Prevádzka stoličkového výťahu je finančne nenáročná. Samotné zariadenie je napájané energiou z batérií. Tie sa automaticky nabíjajú v dobe nečinnosti v parkovacej polohe. Výšku nákladov pri bežnej prevádzke sme zhrnuli v našom ďalšom článku.

schodisková sedačka bezpečnosťstoličkový výťah bezpečnosť na schodochschodisková sedačka komfort

Stoličkový výťah – typy

Stoličkové výťahy existujú v rôznych prevedeniach. V základe sa delia na stoličkové výťahy pre rovné schodiskástoličkové výťahy pre zatočené schodiská. Takisto existujú stoličkové výťahy do vonkajšieho prostredia, ktoré sa môžu použiť napr. pred vstupom do domu na zvýšené prízemie. Pre ťažších klientov je možné dodať stoličkový výťah s nosnosťou až 160kg. Dĺžka dráhy v prípade našich stoličkových výťahov je v podstate obmedzená len dĺžkou schodov. Pre maximálne prispôsobenie je možné meniť aj spôsob parkovania v jednotlivých staniciach. Napríklad v dolnej stanici vieme využiť tzv. parkovanie na 1. schode, pri ktorom vodiaca koľajnica zasahuje do priestoru pred schodmi len 10cm. Takisto je možné využiť parkovanie so zákrutou, alebo sklopnú koľajnicu. Možností ako prispôsobiť zariadenie schodom je mnoho.

stoličkový výťah na priame schodystoličkový výťah otočeniestoličkový výťah na zatočené schody

Doplnková výbava

Schodisková sedačka sa dá prispôsobiť množstvom doplnkových prvkov. Dá sa vyberať z rôznych materiálovfarieb poťahov sedačky, z niekoľkých farieb koľajnice. Na zabezpečenie je možné použiť diaľkový zamykač, ktorý funguje na podobnom princípe ako diaľkové ovládanie uzamykania auta. Sedačku výťahu vždy prispôsobujeme postave klienta podľa výšky a šírky. Pre ľudí ktorý nedokážu zohnúť nohy v kolenách je možné využiť otočenie sedačky počas jazdy, prípadne zvýšené sedenie. Pre komfortnejšie nastupovanie a vystupovanie vieme naprogramovať zariadenie tak, aby sa otáčalo v každej stanici do iného smeru. Dobrou správou je, že všetky prvky doplnkovej výbavy sú u nás v štandarde. Jednoducho vždy dostanete práve to, čo potrebujete.

schodisková sedačka farby

Stoličkový výťah sa prispôsobí Vašim schodom

Na trhu existuje niekoľko typov stoličkových výťahov od rôznych výrobcov. Pri výbere toho správneho zariadenia je dôležité aby prípadný záujemca nebol závislý len od konkrétneho typu s rôznymi obmedzeniami. Naše stoličkové výťahy sú navrhnuté na mieru pre každé schodisko. Vďaka širokým možnostiam a flexibilite dokážeme prispôsobiť naše schodiskové sedačky akejkoľvek situácii na schodoch. Zároveň ich navrhujeme tak, aby zaberali na schodoch čo najmenej miesta.

Pokiaľ sa chcete dozvedieť viac o tom ako sme našim klientom pomohli vyriešiť prekonávanie schodov prečítajte si viac v sekcii referencie. Na všetky stoličkové výťahy je možnosť získať príspevok od štátu. Viac o tom ako sa dá získať príspevok si môžete prečítať v našom článku. Pre osobnú bezplatnú konzultáciu nás môžete kontaktovať cez nižšie uvedený formulár a ozve sa Vám náš obchodný zástupca. Prípadne nás kontaktujte telefonicky na bezplatnom čísle 0800 500 534

Zavoláme Vám naspäť.

Radi zodpovieme Vaše otázky osobne. Nechajte nám Vaše telefónne číslo a my Vás budeme v čo najkratšom čase kontaktovať.

Vaše údaje nebudú zneužité.

NAŠE ZARIADENIA MÁME SKLADOM